banner191

banner148

banner179

banner176

"Tuzla" Gemisi Öcalan'ın Avukatlarına Tahsis

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin Adalet Bakanlığı`na hibe ettiği ``Tuzla``adlı gemi İmralı Adası`ndaki cezaevine gidişlerde tekrar kullanılmaya başlandı.

GÜNCEL 12.08.2009, 14:05

Öcalan ın Avukatlarına Tahsisli Gemi 15 Ağustos Öncesi Tekrar Faaliyette
 
Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin Adalet Bakanlığı`na hibe ettiği ``Tuzla``adlı gemi, Abdullah Öcalan`ın yattığı İmralı Adası`ndaki cezaevine gidişlerde ulaşım sorunu yaşayan avukatları tarafından kullanılmaya tekrar başladı. Bir ara arıza yaptığı için kullanımına ara verilen gemi 15 Ağustos öncesi tekrar avukatlar tarafından kullanılmaya başlandı.

Avukatlar gemiyle geçen hafta Öcalanla görüşmek üzere İmralı adasına giderken, 14 Ağustos Cuma günü tekrar adaya gidecekleri öğrenildi.

Söz konusu 800 kişilik dev Tuzla Gemisi 2004 yılında Türkiye Denizcilik İşletmeleri tarafından Adalet bakanlığına hibe edilmiş,  Adalet bakanlığı da gemiyi Öcalan’ın avukatlarının kullanımına tahsis etmişti.

Yorumlar (3)
Hasan AK 11 yıl önce
800 kişilik bir gemi bir kaç avukat için hemde devlet kasasından nasıl olur...1980 li yıllarda İmralı açık cezaevine mahkumların yakınları ve avukatları kendi paralarıyla tuttukları balıkcı motorlarıyla giderler, gelirlerdi..

Orada yatan Yılmaz Güney'e bile özel muamele yapılmıyordu.İstanbul'da Avukatlar gemilere kendi tuttukları Acenta motorlarıyla gidiyorlar. Bizim avukatların o herifin avukatlarından ne farkı var..?

O teröristin avukatlarının özelliği neki Koca gemiyle hemde bedava gidiyorlar.

Kim ne yapmak istiyor anlamadım..Yazık bu millete..
vatandaş 11 yıl önce
İşte kürt açılımına en güzel örnek; Suriyenin çölünden, mağarasından deniz manzaralı ve özel korumalı bir adaya transfer edilirsiniz.Hemde 10 mile kadar kimsenin yaklaşamadığı ve avcı botların koruduğu bir ada!!!!Sonrada size özel 9 adet arkadaş ve hatta ulaşım için vapur bile tahsis ederler!!!!! bu temiz havalı ve güzel manzaralı yeni üssünüzden beynini yıkadığınız bir kitkeyi yönetesiniz diye!!! sonrada bunu 30 000 vatan evladını şehit vermiş ve halada vermeye devam eden milletinize demokratikleşme ve özgürlük adı altında satmaya kalkarsınız( tabiki yiyenlere )

bunları yapanlarmı suçlu? yoksa buna izin verenlermi????Yurttaş uyan!!!! uyan bir kerede süngü boynuna dayanmadan !!!!

çünkü artık düşman süngü ile gelmiyor!!!
Vatandaş Ama bilgili 11 yıl önce
TUZLA gemisi eskiden Denizcilik işletmelerimize ait olup yakın zamanda adelet bakanlığımıza hibe edilmiş ve Mudanya ile İmralı adası arasında kullanılmaktadır. Haber buraya kadar doğru. Fakat malum kişinin avukatlarını taşımak için değil. Ne maksatla kullanıldığına gelinirse ;

İmralı adasında malum kişi hiç bir imtiyaza sahıp olmadan yatan bir mahkum olup, adada güvenlik ve hizmet maksadıyla görev yapan bine yakın ada savcısı başta olmak üzere, gardıyan, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Erlerden oluşan personel görev yapmaktadır. Bu personelin ihtiyacı, adadaki hizmetlerin kesintisiz yapılabilmesi için böyle bir geminin görev yapması gayet normaldır ve gereklidir de. Malum kişinin avukatları ise adaya neyle gidiyor sorusunun cevabı ise daha küçük 14 metre boyunda takribi 10 kişi taşıma kapasıtesi olan başka bir gemiyle gidiyorlar. Buda güvenlik açısından gerekli olduğu kanaatındeyim. Malum kişiden nefret ettiğim kadar hiç bir şeyden nefret etmedim. Saygılarımla.
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?