banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

TÜRKKAPDER: ''Denizciler öncelikli aşılanacak meslek grubuna dahil edilmeli!''

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER) yayınladığı basın açıklamasında pandemi döneminde mağdur olan denizcilerin öncelikli aşılanacak meslek grubuna dahil olması gerekliliğini hatırlattı.

GÜNCEL 03.12.2020, 14:52 03.12.2020, 14:55 Halit Emre İbrahimoğlu
TÜRKKAPDER: ''Denizciler öncelikli aşılanacak meslek grubuna dahil edilmeli!''

TÜRKKAPDER tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dünyamızı saran Covid-19 salgını nedeniyle ülkemiz ve dünya da normal bir işleyişin olmadığı herkesin malumudur. Mevcut olağan üstü duruma rağmen görevlerini kesintisiz sürdüren tedarik zincirinin kilit taşı olan denizcilik sektörünün cefakar denizcileri  bazı önlemler  alınmış olsa da halen, gemilerde görev süresini tamamlamış olup eve dönemeyen ve göreve hazır olup gemisine katılamayan yaklaşık 300 bin deniz emekçisi mağdur durumdadır.

Denizciler öncelikli aşılanacak meslek grubuna dahil edilmeli

Birleşmiş Milletlerin 1 Aralık 2020 yılında yaptığı genel kurul toplantısında denizcilerin “KEY WORKER” anahtar çalışan kararı alınmış ve bu kararın uygulanması için alt organı IMO ya üyelerine uygulatması bildiriminde bulunulmuştur. Ayrıca bu karar içinde Aşılama süreci başlangıcında denizcilerin öncelikli aşılanacak meslek grubuna dahil edilmesi  de istenmektedir.

Meslektaşlarımızın gemiden ve gemiye transferleri kolaylaştırılmalı

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği olarak, değişik makamlarca konu ile alakalı girişimlerimiz olmakla birlikte, talebimiz deniz emekçisi meslektaşlarımızın gemiden ve gemiye transferlerinin kolaylaştırılması ve aşılanacak öncelikli meslek grubuna dahil edilmeleridir.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
-1
az bulutlu
banner102