banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Türk tipi hücumbot geliyor!

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında, ‘Türk Tipi Hücumbot Tasarım Sözleşmesi’ imzalandı.

GÜNCEL 30.12.2020, 11:21 30.12.2020, 11:27 Halit Emre İbrahimoğlu
144
Türk tipi hücumbot geliyor!

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklama ile 'Türk Tipi Hücumbot Projesi'nin başlatıldığı, ilk kez kamuoyuna açık olarak resmen duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir; “Başkanlığımız ile STM arasında Tasarım Sözleşmesi imzalanan Türk Tipi Hücumbot Projemiz, donanmamızın gücüne güç katacak. Türk Tipi Hücumbotlar etkin manevra kabiliyeti, yüksek vuruş gücü ve taşıyacağı milli sistemlerle denizlerimizdeki menfaatlerimizin korunmasına katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

savunmasanayist.com'dan edinilen bilgiye göre; 2006 yılından günümüzde dek Türk Deniz Kuvvetleri yanı sıra, dost ve müttefik ülkelerin Deniz Kuvvetleri'nin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerçekleştirdiği tasarım, inşa ve modernizasyon projelerinde elde edilen tecrübe sayesinde, Türk Tipi Hücumbot platformu yerli ve milli mühendislik kabiliyetleriyle STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje ile Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacak şekilde yüksek süratli, denizcilik kabiliyeti yüksek ve modern silah sistemleriyle donatılacak Türk Tipi Hücumbot'un ön ve kontrat tasarım çalışmaları gerçekleştirilecek.

Türk Tipi Hücumbot Projesi'nin, özellikle Adalar Denizi ve Doğu Akdeniz’de hücumbotları aktif olarak kullanan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için hayati öneme sahip olduğu vurgulandı.

Kaynak: savunmasanayist.com

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü