banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

’Türk gemisi neden Yunan bayrağı çekmedi?’

Yunanistan’ın ırkçı-faşist Altın Şafak partisi parlamentodaki ilk soru önergesini Türkiye için verdi.

GÜNCEL 17.07.2012, 07:28
2398
’Türk gemisi neden Yunan bayrağı çekmedi?’
Altın Şafak milletvekilleri Nikolaos Kuzilos ile Yiannis Lagos, Dışişleri Bakanı Dimitris Avrumopulos’un cevaplaması istemiyle parlamentoya verdikleri soru önergesinde 10 Temmuz’da Nato gücü çerçevesinde Pire limanını ziyaret eden Türk fırkateyni “Gediz”in Yunan bayrağı çekmemesini gündeme getirdiler.

Önergede “NATO gücünden Fransız ve Alman iki savaş gemisi Yunan bayrağı çekerken Türk fırkateyni aynı şeyi yapmadı. Diplomatik olay çıkmaması için de konunun üzerine gidilmedi” diyen Altın Şafak milletvekilleri “Yunan dışişleri, Türklerin bu tahrikçi hareketine karşı ne yaptı? Gelecekte de aynı şeyin tekrarlanmaması için ne gibi tedbirler almak niyetinde” diye sordular.

Edinilen bilgilere göre, Türk limanlarını ziyaret eden Yunan savaş gemileri Türk bayrağı çekmiyor. Türk savaş gemileri de Yunan limanlarını ziyaret ettiklerinde Yunan bayrağı çekmiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait TCG Gediz firkateyni, 2009 yılında, Aden Körfezi'nde  M/V THEOFOROS  adlı Yunan ticaret gemisini, 5 deniz korsanının elinden kurtarmıştı.

Yorumlar (1)
Mehmet Haldun Tokay 9 yıl önce
Soyle denir: "OGLUM, O SENIN DENGIN DEGIL!" Bu gun Turk insani icin, mesele hangi platformda olursa olsun YUNAN ULKESI ve INSANI ile muhatap olunmasi, tirnak icindeki mana dogrultusunda degerlendirilmelidir. AKLINI, gecmisin olaylari ile BOZMUS bir millet olan YUNAN INSANINI, Kurtulus Savasi'nin hemen ardindaki zaman icinde kendisini HIC O KOTULUKLER YASANMAMISCASINA affeden TURK INSANINA ve ulu onder ATATURKUN yaktigi DOSTLUK ATESINE nedense hep poposu sikistiginda SURATIMIZA gulumsemistir. Ben soylemiyorum, bunu kendi insanlari soyluyor; YUNAN gordun mu... ARKANI ONA DONMEYECEKSIN!.. Ama degmez, bu gun yine cop tenekelerinin icine sokak kedileri girip, KARIN DOYURMAYA CALISAN bu insanlara BIZ yine DENIZIN OTESINDEKI INSAN olarak dost elimizi (hic bir cikarimiz olmadan) uzatacak ve uzo'sunu dertlerini anlatirken beraberce yudumlayip basini gogsumuze eski bir dostu olarak yaslayacagiz. Her biri cok iyi biliyor ki; 500 sene birlikte yasamis olmanin getirdigi dusmanligin cok otesinde biz TURK INSANININ mangal gibi yureginde onu zor durumunda bu dunyada tek teselli edecek millet yine, DENIZIN OTE tarafindaki TURKLER olacaktir. Sonucta Yunanli "ADEMIN OGLU KABIL OLMAKTAN" vazgecmiyecektir. Bu bizim onlarin yaptiklarini, (Turk Limanlarinda bayrak cekmemek gibi bir davranis, vb.) karsiligini onlarin Pire Limaninda bayrak cekmeyerek nispet yapmamizi ASLA GEREKTIRMEZ. Cunku hele bu donemde nispet yapilacak YUNANLI KARDESIMIZIN nesi kaldi ki! Kapt. M.Haldun TOKAY
16
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü