banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Türk Araştırma Görevlisi Dünyaca Ünlü Wakeham Ödülü'nü Kazandı!

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası üyesi Araştırma Görevlisi Cihad DELEN, denizcilik ve Gemi İnşaat sektöründe dünyaca ünü olan Wakeham Ödülü'nü kazandı.

GÜNCEL 03.06.2020, 17:04 03.06.2020, 17:32 Halit Emre İbrahimoğlu
253
Türk Araştırma Görevlisi Dünyaca Ünlü Wakeham Ödülü'nü Kazandı!

Aynı zamanda TMMOB Gemi Mühendisleri Odası üyesi olan, İTÜ Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. Sayın Cihad DELEN, Gemi İnşaatı ve Denizcilik alanlarında Uluslararası bir üne sahip "The Royal Institution of Naval Architects (RINA)" tarafından verilen “Wakeham Ödülü“ne layık görülerek Türk denizcilik sektörünü onurlandırdı.

RINA tarafından her yıl 35 yaş altındaki genç bir bilim araştırmacısına verilen “Wakeham Ödülü”nü İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şakir Bal danışmanlığında hazırladığı “Telfer’s GEOSIM Method Revisited By CFD” adlı makalesiyle almaya layık görüldü.

Cihad Delen’in ödüllü makalesi “Telfer’s GEOSIM Method Revisited By CFD”, International Journal Of Maritime Engineering isimli dergide 2019 yılında yayınlanmıştı.

Araştırmacımızın Gemi Direnci Hesaplamaları Ödül Getirdi

Gemi direnci ve gemi sevki konularıyla ilgili sayısal ve deneysel belirsizlikleri incelediği ve hidrodinamik ekstrapolasyon yöntemleri geliştirdiği çalışmalarıyla, Araş. Gör. Delen, araştırmalarını yayınladığı makalesinde Telfer'in gemi direncini tam ölçekte hesapladığı GEOSIM yöntemine Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (Computational Fluid Dynamics-CFD) yaklaşımını uyguladı.

Kraliyet Donanma Mimarları Enstitüsü

''The Royal Institution of Naval Architects'', türkçe ismiyle Kraliyet Donanma Mimarları Enstitüsü, donanma mimarlarını temsil eden Londra merkezli uluslararası profesyonel bir organizasyondur. Üyeleri, gemi, tekne ve deniz yapılarının tasarımı, yapımı, onarımı ve işletilmesinde tüm seviyelerde dünya çapında görev almaktadır.

Yorumlar (0)
9
açık
Günün Karikatürü Tümü