Tria Lojistik 2010'da 100 Yat Taşıyacak

İngiltere menşeli Peters&May’in Türkiye’deki tek acentesi olarak hizmet verecek olan Tria lojistik 2010’da 100 tekne taşımayı hedefliyor.

Tria Lojistik 2010'da 100 Yat Taşıyacak

TRİA LOJİSTİK YAT TAŞIYACAK


 

“Niş pazarlara ağırlık vereceğiz”

Yeni kurulduklarını amaçlarının sektöre yeni bir soluk getirmek olduğunu dile getiren Tümay Ulutaş,

“Biz mümkün olduğu kadar hizmet kalitemizi ön planda tutmaya çalışıyoruz. Bugün UTİKAD’a kayıtlı yaklaşık 400 firma var. 1500 tane de UTİKAD üyesi olmayan firma bulunuyor. Bunların arasında navlun anlamında bir fark yaratmamız mümkün değil. Biz hem ikili ilişkilerimizi kullanıyoruz hem de verdiğimiz hizmetle müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Bu 7 ay içerisinde de aylık yaklaşık 150-200 TEU’luk kapasiteye ulaştık. Bize krizden dolayı yanlış zamanda başladığımızı söylerlerdi. Ama biz ulaştığımız kapasiteyle yanlış zamanda başlamadığımıza inanıyoruz.

Bizim amacımız konteyner taşımacılığındaki adetlerimizi ve karlılığımızı artırarak lojistik alanına kaymak. Ama biraz daha niş pazarları hedefliyoruz. Tria bundan sonraki dönemde mutlaka depolama, dağıtım, proje taşımaları, yanıcı madde taşımaları, rüzgar santrali taşımaları, yardım malzemelerinin taşımaları faaliyetlerini de yapacak. Konteyner taşımacılığı ise bizim esas işimizdir” dedi.  

“Ülkelerde kriz olur, iş her zaman vardır” diyerek devam eden Ulutaş, “Esas mesele doğru partnerleri ve doğru işleri bulmak. Bizim hedefimiz Türkiye’de doğru zamanda yapılanmayı amaçlayan şirketleri bu ülkeye getirerek yapılanmalarını sağlamak. Biz de en azından bu niyette olan 6 firmayla görüşme halindeyiz. Bu açıdan baktığımızda 2010’un bizim için iyi olacağını düşünüyoruz” sözlerine yer verdi.

İlhan DUMAN - PERŞEMBE ROTASI

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176