banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

“Tek Millet, İki Devlet! Kardeşlerimizin Yanındayız.”

Yalova Liman Başkanlığı Azerbaycanlı Kardeşlerimize Yardım Eli Uzattı.

GÜNCEL 12.11.2020, 21:59 Nermin İstikbal
“Tek Millet, İki Devlet! Kardeşlerimizin Yanındayız.”

Yalova Liman Başkanlığı Azeri Kardeşlerimize Destek Oldu.

2020 yılı Haziran ayı başlarında tersaneye girmek için Yalova Liman Başkanlığı İdari sahasına gelen CASPIAN MARINER isimli Palmali gurubun işletmesinde olan petrol tankerinin, demir sahasına demirledikten sonra herhangi bir tersane ile anlaşma yapmayarak yaklaşık 5 ay boyunca demirde beklediği bu durumun Palmali gurubun yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kaynaklandığı ve süreç içerisinde gemi personeline maaş ödeyemediği, personelin barınması için ihtiyaç duyulan yakıt, kumanya gibi gereksinimleri karşılayamadığı bilinmekteydi.

Liman Başkanlığınca gemiye denetimler, uyarılar yapılmış, cezalar kesilmiş olsa bile armatörün ve işletenin sorunun çözümüne yönelik adım atmaması sebebiyle ilgili kurumların katılımıyla Yalova Valiliği’nde yapılan toplantı neticesinde Liman Başkanlığınca gemide kalan Azeri personelin talebi de dikkate alınarak oluşan mağduriyetin giderilmesine yönelik tarafların rızasıyla geminin re’sen uygun bir tersaneye emniyetli bir şekilde 6 Kasım 2020 tarihinde yanaştırıldığı öğrenildi.

Yalova Liman Başkanlığınca gemiye yapılan ziyarette gemi üzerinde yeterli kumanya olmadığı bilindiğinden komşu tersane Hicri Ercili Tersanesi’nin katkılarıyla kumanya tedarik edilerek personelin durumu kontrol edildi ve ihtiyaçları soruldu.

Uzun zamandır maaşları ödenmemesine rağmen gemiden ayrılmayan, gemiyi emniyette tutmak için sabırla bekleyen ve uzun süredir karaya ayak basmayan gemi personeli Azeri kardeşlerimizin sağlık ve psikolojik durumlarının iyi olduğu görüldü. Gemi personeli yaşadıkları mağduriyetin giderilmesinde yoğun emek ve gayret sarf eden Yalova Liman Başkanı N. Hakan PEKŞEN’e teşekkürlerini ilettiler ve Türkiye ile Azerbaycan’ın ilelebet kardeş devlet olduğunu, Türkiye’yi kendi vatanları olarak gördüklerini, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a sonsuz sevgi ve saygı duyduklarını söyleyerek Türk Devletine şükranlarını belirttiler.

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102