banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Piri Reis Üniversitesi bugün yaşanan "ramak kala" durumu ile ilgili açıklama yaptı

Piri Reis Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisinin bugün İstanbul Sarayburnu Limanına yanaşmak üzereyken yaşanan "ramak kala" (Near Miss) durumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

GÜNCEL 28.06.2019, 23:21 29.06.2019, 17:50 Nermin İstikbal
666
Piri Reis Üniversitesi bugün yaşanan "ramak kala" durumu ile ilgili açıklama yaptı

Piri Reis Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisinin bugün İstanbul Sarayburnu Limanına yanaşmak üzereyken yaşanan "ramak kala" (Near Miss) durumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama şu şekildedir;

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi saat 12:35'te Sarayburnu Limanına yanaşmak üzere Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiş “Kılavuz Kaptan eşliğinde” seyir ediyor olduğu esnada "Şehit Sami Akbulut" isimli şehir hatları vapuru ile yakın düşmüştür. 
Yakın düşme durumu sonucu Kılavuz Kaptan eşliğinde seyreden eğitim gemimiz, yakın düşen vapur ile çatışmayı önlemek adına COLREG (Uluslararası Denizde Çatışmayı Önleme Tüzüğü) uyarınca gerekli manevrayı yapmış olmasına rağmen, yakın düşen vapur ile gemimiz arasında çok küçük çapta bir temas gerçekleşmiştir. 
Her iki taraf da hasar beyan etmemiş olup, maddi ve manevi herhangi bir problem ve çevre kirliliği yaşanmamıştır. 


Bu konuda gerçeği yansıtmayan haberlerin dikkate alınmaması önemle duyurulur".

Piri Reis Üniversitesi

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (3)
Tuna Bekoğlu 2 yıl önce
Şehir hattı gemilerinin çoğunlukla yaptığı şey. Geminin önünden geçmeye çalışmış. Geçemeyeceğini anlayınca da tornistanı basmış. Akıntıyı hesap etmemiş.
M. Sahinoğlu 2 yıl önce
Near miss mi ? güvertede ayakkabınının bağı bağlı değildir, bu near misstir. çocuk kandırırsınız ancak. ramak kalaymış. bunun adı kaza'dır. ( accident )
M. Sahinoglu 2 yıl önce
kılavuz ve piri reis lobisi iş başında yine. yorumumu beğenmemişler. size near miss örnekleri vereyim : 1-) yük binen halatın yanlış yerinde durmak 2-) iş bittikten sonra malzemeyi neta etmemek 3-) herhangi bir yangın söndürme veya can kurtarma aracına vakıf olmamak 4-) güvertede baret-ayakkabı vb gibi iş güvenliği ekipmanı takmamak 5-) tankerlerde güverteye telefon vb elektronik ekipman çıkarmak. 6-) herhangi bir yangın veya can kurtarma ekipmanının işlevini bozabilecek şekilde bakımsız olması ( pas-tutma vs) 7-) kapalı mahale , kapalı mahal giriş prosedürlerini yerine getirmeden girmek ( gaz ölçümü , lock out-tagout vs) daha 100 tane yazarım. 2 türk bayraklı yolcu gemisi istanbul boğazı'nda kafa kafaya çarpışıyor ve bunu sümenaltı ediyorsunuz. aferin . sonra neden türk armatör avrupa'ya abd'ye yük bulamıyor. şu videoyu izleyen abdli avrupalı sigorta şirketi yükü sigortalar mı? şu haberi yaparak sektöre zarar veriyorsunuz. en az 300 kişinin canını tehlikeye atan bu olayın ciddilikle soruşturulmalıdır. yoksa rusya'dan ukrayna'dan araplara mısır çekmeye devam.
11
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü