banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Oturan gemiye limbo yapılabilir

Nara Burnu önlerinde karaya oturan Yunan bandıralı "Anangel Dynasty" gemisini kurtarma çalışmalarına yeniden başlandı. KEGKİ her ihtimale karşı limbo hazırlığı yapıyor.

GÜNCEL 17.01.2006, 11:39
Oturan gemiye limbo yapılabilir

Çanakkale Boğazı Nara Burnu Feneri önlerinde karaya oturan Yunanistan bandıralı, ''Anangel Dynasty'' adlı yük gemisini kurtarmak için başlatılan çalışmalara Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait 5 römorkör katılıyor.

KEGKİ Gemi Kurtarma Daire Başkanlığından alınan bilgiye göre, Cuma günü ara verilen kurtarma çalışmalarına bugün itibari ile yeniden başlandığı açıklandı.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, yapılan yardım-kurtarma anlaşması çerçevesinde geminin yüzdürülmesi sağlanamaz ise gemiye limbo operasyonu yapacaklarını açıkladılar.

Yetkililer, geminin karaya oturduğu sığ bölgeden kurtarılması için çalışmaların başladığını, işlemlerin tamamlanmasının ardından Yunan bandıralı geminin güvenli bir bölgeye demirletileceğini kaydettiler.

Brezilya'nın Tubarao Limanı'ndan Romanya'nın Constanza Limanı'na 164 bin 993 ton demir cevheri taşıyan, 288 metre uzunluğundaki yük gemisi, Çanakkale Boğazı'nın manevra yapılması en güç noktalarından biri olan Nara Feneri önlerinde dört gün önce karaya oturmuştu.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (0)
banner225
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?