banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Metin KALKAVAN yeniden aday

Metin KALKAVAN, bugün yaptığı yazılı açıklamada ; "denizcilik sektörümüzü bir üst boyuta taşımak için adaylığımı açıklıyorum” dedi.

GÜNCEL 23.01.2013, 00:48
Metin KALKAVAN yeniden aday

İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Metin KALKAVAN yeniden aday


Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin KALKAVAN, bugün yaptığı yazılı açıklamada ; “Geleceği birlikte planlamak, birlik beraberlik içinde, gemide ahengi bozmadan, yarım kalan projelerimizi tamamlamak, denizcilik sektörümüzü bir üst boyuta taşımak için adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Metin KALKAVAN açıklamasında  10 yıldır Başkanlığını sürdürdüğü Deniz Ticaret Odasında birçok ilk’e imza attıklarını belirterek şöyle devam etti: “Demir almak da, demir atmak da yürek ister. On yıldır, Deniz Ticaret Odası Başkanlık görevini yürüttüğüm süre içinde, yeri geldiğinde demir almayı, yeri geldiğinde de demir atmayı bildik. Bunu yaparken denizcilik sektörünü ileriye taşımak, ayrımcılık yapmadan, birlik beraberlik içinde ortak bir sinerji yaratarak, sektörün bütün kesimlerinden aldığımız destek ile Türk denizcilik sektörünü evrensel boyuta taşımak için çaba sarf ettik.”

Ayrımcılık yapmadıklarını, kimseyi ötekileştirmediklerini kaydeden Metin KALKAVAN;  “Çünkü denizde şaka olmayacağını biliyorduk. Gemide birlik, beraberlik, ortak sinerji yoksa, küçücük bir fırtınada gemi batar. Sektör, üniversite ve idare ile yarattığımız bu birlik beraberlik ışığında, her koşulda gemimizi sağ ve salimen güvenilir limanlara ulaştırmayı başardık” şeklinde sürdürdüğü açıklamasını şöyle tamamladı.

“Vira Bismillah diyerek, yarım kalan projelerimizi tamamlamak için yeniden adayım. Bundan tam On yıl önce “Vira Bismillah” diyerek demir aldığımız gün, “Denizci Millet, Denizci Ülke” şiarıyla yola çıkmıştık. Gerek uluslararası arenada, gerekse  ulusal anlamda denizciliğin gelişmesi için her türlü çaba ve gayreti gösterdik. Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Hükümetimiz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız ve idaremizle yaptığımız işbirliği ve ortak sinerji, Türk denizcilik sektörünü uluslararası alanda marka yapmıştır. Denizleriniz sakin, rüzgarınız kolayına, yelkenleriniz dolu olsun. Allah selamet versin."

Yorumlar (6)
Denizci 8 yıl önce
Değerli Yorumcular : Bu habere ilişkin yorumlarınızı özgürce bu sitede yazabilirsiniz. Malum bazı sitelerde, bu haberin yorumlarına sansür (yasak) getirilmiş. Yorumlarınızı bekliyoruz.
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
Uzun yıllardan beri İMEAK DTO başkanlığı yapan Sayın Metin Kalkavan Beyin sanırım biraz dinlenmeye alınması ve daha fazla yıpranmaması için değiştirilmesi doğru olur kanatindeyim. Ayrıca saltanatmış gibi adı geçen başklanlığın belirli bazı ailelerin tekelinde olmasını da doğru bulmuyorum. Son yıllarda çökmüş olan deniz ticaret filomuzun (lütfen yabancı bayrak taşıyan Türk sahipli gemileri Türk gemisi sayarak tonajımızı yapay olarak yükseltmeyin)ve kapılarına kilit vurulmuş olan tersanelerin canlandırılması ve meskek eğitimi kurumlarına eşit yardımın yapılması için yönetimde değişişklik yapılması doğru olacaktır. Bu değişiklik belki de bize Metin Kalkavan beyin ne kadar güzel işler yaptığını göstermesi bakımından da bir örnek teşkil edececektir. Kısaca olasıdır ki gelen gideni aratacaktır düşüncesiyle yönetimde değişiklik yapılması doğru olacaktır. Hakkımızda hayırlısı olsun ve Allah selamet versin.
www.refikak dogan.com
Armatör 8 yıl önce
Beyefendi;

sizin hoşunuza gitse de, gitmese de, sahibi Türk olan tüm gemiler, yabancı bayraklılar da dahil Türk gemisidir, Türk tonajıdır.

Dünyan ın en büyük filosuna sahip Yunanlılar'ın gemileri Yunan bayrak mı ki ?

Arkadan gelen Norveçliler, Çinliler, Italyanlar vs vs uzar gider...

Herkesin gemisi yabancı ve kolay bayrak.

Siz tutturmuşsunuz bi bayrak mevzusu, heryere yazıyosunuz bilmeden anlamadan.
Kpt.Müh. Hayati Yapay 8 yıl önce

iyide Salih kaptanın işlettigi bütün gemiler YABANCI BAYRAKTA...
Metin Kalkavan'ın TURKON LINE 'daki gemiler ise TÜRK BAYRAK...

simdi ne diyecen bismilla masalla alimalla fesupa...yeter be yeter..
Grup Yorum 8 yıl önce

EN BÜYÜK RİZE BAŞKA BÜYÜK YOK....
armatör 8 yıl önce
Bu işi geminin bayrağı ile ne alakası var ?

O zaman Türk bayrağında en çok tonajı olan çıksın gelsin başkan olsun...
13°
hafif yağmur
banner102