banner191

banner148

banner179

banner176

Metin Kalkavan, Meydan Okudu

2013 yılının ilk DTO toplantısında konuşan Kalkavan, seçimler konusunda demokratik konuştu.

GÜNCEL 11.01.2013, 01:14
Metin Kalkavan, Meydan Okudu

Burası er meydanı, hodri meydan

2013 yılının ilk DTO toplantısında konuşan Kalkavan, seçimler konusunda net konuştu.

Mart ayı içerisinde yapılacak olan DTO seçimler hakkında konuşan Kalkavan, seçimlerin herkese hayırlı olmasını diledi.

 Seçimlerde herkesin demokratik olarak aday olma hakkına sahip olduğunu söyleyen Kalkavan, şöyle konuştu; Önümüzde bir seçim var, öncelikle hayırlı olsun. İsteyen herkes aday olabilir. Burası er meydanı. İsteyen gelecek aday olacak, demokratik olarak herkesin aday olma hakkı var. İsteyen istediği tarafı da tutabilir. Bu kadar net söylüyorum. İsteyen istediği tarafı tutar. Buyurun gelin, hodri meydan. Yeter ki seçim olsun. Konuşma zamanı bize de gelecek, ama daha gelmedi, bekleyin gelecek. Dediğim gibi isteyen istediği tarafı tutabilir. Keşke beyinlerinizi çalıştırıp üretin, keşke sektöre katkı sağlamak için üretin. Seçimin güzel yanı da budur. Yalnız kırmızı çizgilerimiz var, sakın belden aşağı inmeyin. İndiğiniz zaman sektöre zarar verirsiniz. O zaman kavgada kimin yumruk yediği hiç belli olmaz. Adaylara hayırlı olsun diyorum. Seçim 15-30 Mart tarihleri arasında yapılacak. Kim istediği tarafta, neredeyse istediği adayla seçime gelebilir.

NACE kodlarının kaldırıldığını da sözlerine ekleyen Kalkavan,” NACE kodlaması olarak gelen kodlama tamamen kaldırıldı. Artık firmanızın hangi sektörde, hangi alt kolda olduğunun bir kodlaması var ve bu kodlama her yerde geçerli tek bir kodlamaya dönüştürüldü. Biz defalarca firmaları uyardık, yanlışlık olmuş olabilir faaliyet alanınız yanlış yazılmış olabilir dedik. Bu uyarıları dikkate alanlar gelip düzeltmeleri yaptırdı. Bu neyi etkiliyor? Komiteleri. Herkes belli komitelere otomatik olarak gitti. Eskisi gibi onu al oraya koy devri bitti, dolayısıyla komitelerle oynama şansınız kalmadı.” dedi.

Halim Mete uyardı

Oda üyelik ücretlerini iki yıl üst üste ödemeyenlerin önümüzdeki DTO seçimlerinde oy kullanamayacağını hatırlatan Mete, “ Bildiğini gibi kanunumuz iki yıl üst üste borcunu ödemeyen üyeler askıya alınır ve seçim listesinden düşer diyor. O tip olanların hepsine yazı gönderildi, ayın 25’ine kadar ödeyin diye. Aksi halde o arkadaşlar seçim listelerinden düşer. Siz eğer bu durumdaysanız borcunuzu ödeyiniz, varsa böyle tanıdıklarınız hatırlatınız.” dedi.

Yorumlar (10)
HAKAN CENDIK 8 yıl önce
SAYIN BASKAN YILLARDIR O KURSUDEN KONUSMALAR YAPTINIZ ZAMANI GELINCE NEYI KONUSACAKSINIZ ?.. BENCE ARTIK KONUSMA DEGIL GITME ZAMANI GELMISTIR..!!! KIRMIZI CIZGILER NEDIR ? YILLARDIR DEVELETTEN , VAKIF BANKTAN .. JAPONYADAN ALINAN VE SONUCUNDA ZARAR EDEN İŞLETMELER VE TEKRAR DEVLETTEN YARDIM İSTEYEN ZİHNİYETMİDİR KIRMIZI ÇİZGİLER..
APİKO 8 yıl önce
DENİZ TİCARET ODASININ YILLIK HARC TOPLAMAKTAN BASKA HİCBİR SEY YAPMADIGINI SAGIR SULTAN BILE BILIYORDUR SANIRIM.DTO HUKUMDARLIK GIBI BABADAN OGULA OHH NE ALA MEMLEKET.SONRADA ACIK VE NET KONUSMUS BASKAN.BIRAKIN BU ISLERI.DTO ICINDEKI ODALARA BILE SIFRELI GIRIS SYSTEMI UYGULANIYOR.KIMDEN NEYI GIZLIYORSUNUZ BEYLER.
Denizci 8 yıl önce
Sayın Kalkavan, orası er meydanı değil. Deniz Ticaret Odası, Er meydanı Edirne Kırkpınar'da. Koltuk sevdası bitmedi galiba, bırakın da artık yeniler, gençler görevi devralsın. O makam sizin babanızın çiftliği değildir. Hem siz kaç yıldır konuşuyorsunuz. İş yapmak yerine hep konuştunuz ve hep devletten istediniz. Artık konuşma ve iş yapma sırası başkalarında.
ARDA ŞAHİN 8 yıl önce
ABİ ,İZİN VERDİ BEYLER ,OYUMUZU İSTEDİĞİMİZ KİŞİYE VEREBİLİRMİŞİZ.sağol abi
ahmet cavit gur 8 yıl önce
adaylik ilan eden bir kisi var o da sayin salih cakir.er meydanina davet eden de sayin kalkavan.demek isteniyor ki biz dto yu verebiliriz,bir sartla ki er meydaninda guresiriz,yener bizi sayin cakir,o zaman dto yu veririz.dto nun gozleri onunda db nakliyat eridi bitti.dto nun gozleri onunde denizcilik isletmeleri eridi bitti.limanlar ,tersaneler malum.denizcilik sektorundeki yasanan olumsuzluklar saymakla bitmez.hangisini yazayim.oy kullanacaklar ellerini vicdanlarina koyacak ve secim yapacaklar ve yenen pehlivani sececekler.yine de demokratik ortamda secim garantisi veren mevcut yonetimi kutluyorum.
yakamoz 8 yıl önce
Sayın Kalkavan, pehlivan mısın sen ? DTO bir hizmet meydanıdır. Er meydanı değil. Er meydanında seyirciler güreşi seyrederler. Senin er meydanı zannettiğin DTO da da maalesef denizciler sadece seni seyrediyorlar. Tek güreşçi siz misiniz yoksa !
yalçın zurnacı 8 yıl önce
sayın binali yıldırım müthiş işlere imza atıyor.
bir de bu türkiye denizciliğinin dinazorlarını temizlese ne güzel olur.türkiye de denizlerde özgürleşecek...yok öyle yağma...
Zeynel Coşar 8 yıl önce
deniz Ticaret Odası ,2009 yılından bu yana sektördeki derin krizi tartışsın. Tersanelerimizi çökerttiler.. On binlerce tersane işçisi ve yüz bine varan yan sanayi çalışanı işsiz kaldı. Niçin tartışılmıyor? Koster filomuz eridi çürüdü yerine yenisi yapılmadı niçin tartışılmaz? Dünya krizinde en çok etkilenen sektör denizcilik ve tersane sektörümüz oldu. Teğet geçti palavraları karın mı doyurdu? Beş yıl oldu bir çare üretilmedi . Yapılacak DTO Kongresinde bu dertleri tartışırsanız denizcilik sektörümüzün hayrına olur.Kayıkçı kavgasını yapmayın. ( Emekli Pendik Tersanasi işçisi)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?