banner191

banner148

banner179

banner176

Lucien Arkas: "Türkiye'nin filoya ihtiyacı var"

Çırağan Sarayında dün (17 Mart 2018) gerçekleşen Uluslararası Denizcilik Zirvesi kapsamında İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK DTO) Başkanı Metin Kalkavan'ın moderatörlüğünde "Denizciliğin Rotası ve Küresel Trendler" başlıklı bir panel düzenledi.

GÜNCEL 18.03.2018, 13:16 Nermin İstikbal
Lucien Arkas: "Türkiye'nin filoya ihtiyacı var"

"Türkiye'nin filoya ihtiyacı var"

Çırağan Sarayında dün (17 Mart 2018) gerçekleşen Uluslararası Denizcilik Zirvesi kapsamında (İMEAK DTO) Başkanı Metin Kalkavan'ın moderatörlüğünde "Denizciliğin Rotası ve Küresel Trendler" başlıklı bir panel düzenledi.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, panelde yaptığı konuşmada, bir ülkenin deniz filosuna sahip olmasının önemine işaret etti.

Türkiye'nin deniz taşımacılığında geleceğinin, bulunduğu coğrafyada Avrupa, Afrika, Arap ve Körfez bölgesindeki ülkelere kendi filosuyla hizmet verebilmekte olduğunu belirten Arkas, "Gelişen bir ülke olan Türkiye'nin filoya ihtiyacı var. Bu şekilde bu bölgelerde söz hakkına sahip olunabilir. Türkiye'nin limanlarının gelişmesi de çok önemli. İnsanımız, ticaretimiz, gemimiz, denizimiz var. Bunları yoğurup rekabet edebilir hale getirmemiz lazım." diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve İMEAK DTO Meclis Üyesi Halim Mete ise "Türk denizciliği müthiş bir noktaya geldi." dedi.

Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?