banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Litvanya Denizcilik Akademisine Türk Ziyaretçi

Kaptan/Y. Müh. Ramazan AÇIKGÖZ AB Projesi kapsamında Litvanya'da Denizcilik Akademisinde ziyaretlerde bulundu.

GÜNCEL 30.01.2014, 00:13
3443
Litvanya Denizcilik Akademisine Türk Ziyaretçi

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanlarından Kaptan/Y. Müh. Ramazan AÇIKGÖZ AB Projesi kapsamında Litvanya'da Denizcilik Akademisinde ziyaretlerde bulundu.

Bu ziyaretler çerçevesinde Kaptan/Y.Müh. Ramazan AÇIKGÖZ,  Akademinin Rektörü Prof. Dr. Viktoras Senşila ve Akademik işlerden sorumlu yardımcısı Doç.Dr Inga Bartuseviçiene ile görüşmeler yapmıştır. Ayrıca deniz eğitim merkezinin sorumlusu Doç Dr. Kaptan Ricardas Zaşeckis  ile de bilgi alışverişi ve tecrübelerin aktarılması noktasında  görüşmeler yapmıştır.

Akademinin Seyir Bölüm Başkanı Kaptan Arturas Virketis ile de görüşmelerde bulunmuştur. 

Bunun yanında Seyir Bölüm Başkanlığının izni ile akademinin öğrencilerine 2 akademik ders saati Gemi Teorisi ve inşaası dersini vermiştir. 

Ders kapsamında gemi boyutlandırması ve temel teorisi bilgileri öğrencilere aktarılmıştır. Ramazan AÇIKGÖZ proje kapsamında yapılan ziyaretlerle ilgili olarak;DenizHaber'e şunları söyledi:

"Ziyaret Türk denizciliği ve Türk gemiadamlarının uluslararası standartlarda yetiştirilmesi açısından çok faydalı olmuştur. Bu ziyaretlerin karşılıklı olarak periyotlarının artarak devam edeceğini ve bir Türk denizcisi olarak bu yolda tüm desteğimi ve enerjimi esirgemeyeceği de belirtmek isterim. Ayrıca bir Türk denizcisi olarak; AB üyesi olmak için görüşmelerin devam ettiği bu ortamda denizciliğimizin AB'de yerini almış olduğu izlenimi beni memnun etmiştir. Bu kapsamda nacizane bir katkımın olması da beni ziyadesiyle memnun etmiştir. En içten duygu ve düşüncelerimle Litvanya'dan Tüm denizcilik camiasını saygıyla selamlarım. Hazırladığım ve ajans tarafından kabul edilen proje kapsamında bana mali destek ve bu ziyaret fırsatını veren AB ajansına ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın hocam Prof. Dr. Yunus SÖYLET başta olmak üzere; İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın hocam Prof. Dr. Süleyman TANYOLAÇ'a ve Bölüm Başkanım Sayın hocam Prof Dr. Güler ALKAN'a ve yine bu kapsamda Sinoplu İşadamları Derneği(SİAD) eski Başkanı ve Atılım Denizcilik ve Gemiadamı Yetiştirme Kursu sahibi Sayın Nihad ÖNDER beyefendiye ve bu  nazik davetleri için Rektör Prof. Dr. Viktoras Senşila ve Yardımcısı Doç.Dr Inga Bartuseviçiene'ya, Kaptan Arturas Virketis'e, Doç Dr. Kaptan Ricardas Zaşeckis'a, Proje departman sorumlusu Sayın Tatjana Lysenko'ya ve ziyaretim esnasında bana yardımcı olan tüm öğretim elemenları ve idari personeline şükranlarımı ve saygılarımı sunarım." 

Yorumlar (3)
Murat Yıldırım 8 yıl önce
Uzak Yol Kaptanı bir Türk hocanın AB Üniversitelerinde ders vermesi, gurur verici.. İnşallah oradaki birikimlerini Türk Öğrencileriyle de paylaşır ve onların da Dünya-AB standartlarında yetişmelerine ve AB ülkelerinde iş bulmalarına destek olur..

Yrd.Doç.Dr.Nurbani FİKRİ 8 yıl önce
Sn.Ramazan Kaptan,Denizcilik Yüksek Okulu mezunu,aktif deniz hayatına TDİ'nde başlamış,Denizcilik Müsteşarlığında devam etmiş,ender yetişmiş denizcilerimizdendir .Kendisi denizcilik alanında bir çok projenin,yenilikçi fikrin,girişimciliği n görünmez mütevazi kahramanlarından biridir.Projelerini hiçbir hesap gütmeden, Türk Denizciliğinin gelişmesi adına verdiği, bugün makam mevkii sahibi olmuş kişiler uygulamıştır.

Bu değerli arkadaşımız için söylenecek söz şudur.Altını çamura bulasanızda,hatta toprağa gömsenizde,Altın bir yerden parlayacaktır.Altın bu sefer Litvanyadan parlamıştır..Kendini her alanda yetiştirmiş bu değerli arkadaşımıza Türk Denizciliğine sahip çıkmasını,pusula olmasını salık vermekle birlikte, artık işin ehline verilmesi noktasında dedikodu değil,çıkar değil,iş üreten değerlerimizin kaybedilmemesini Türk Denizcilik Camiasına temenni ediyorum.
Denizcilik Uzmanı 8 yıl önce
Ramazan kaptan nevi şahsına münhasır bir kişidir aidiyetliklerin ile kıvanç duyma noktasında küçük gururlarla gururlanmaz
Işini iyi yapan kendine Güvenen ve bundan dolayı saçma sapan uygulamalara hukuk ile ders veren küçük beyinlerin kavramakta idrak yolları enfeksiyonu geçirebileceği bir adamdır

Olumsuz tarafları konusunda bir şey duymadım şahit olduklarım bunlar

Nice başarılar dilerim
17
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü