banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

LF-Sea, ‘2020 Japon Hükümeti Ödülü’ne layık görüldü

Nippon Paint Marine Coatings düşük sürtünmeli gövde kaplama sistemi LF-Sea, Küresel Isınma Önleme Etkinliği için 2020 Japon Hükümeti Ödülü’nü kazandı.

GÜNCEL 24.12.2019, 11:43
LF-Sea, ‘2020 Japon Hükümeti Ödülü’ne layık görüldü

LF-Sea, ‘2020 Japon Hükümeti Ödülü’ne layık görüldü

Japonya Parlamenter Çevre Bakan Yardımcısı Tetsuya Yagi, bir Seçici Kurulun Nippon Paint Marine Coatings’in kaplama sisteminin Karşı Önlem Teknolojisi kategorisindeki tüm kriterleri karşıladığını tespit etmesinin ardından ödülü NPMC Başkanı Seiichiro Shirahata'ya sundu. Özellikle değerlendirmede Nippon Paint Marine Coatings düşük sürtünmeli gövde kaplama sistemi LF-Sea’nin sürtünmeyi azalttığı, dolayısıyla daha düşük yakıt tüketimi ve gövde kaplamasını uygulayan gemilerden gelen CO2 emisyonlarının azalmasına neden olduğu belirtildi. NPMC Başkanı Seiichiro Shirahata düşük sürtünmeli gövde kaplama sistemi LF-Sea ile ilgili olarak “Gemi emisyonlarını sınırlama yönetmeliği Ocak ayında yürürlüğe girdiğinden, bu ödülü kazanmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu ödül, kaplamanın emisyonları azalttığını ve deniz taşımacılığının küresel çevre üzerindeki etkisini azalttığına katıda bulunduğunu kabul ediyor. Tekne performansının izlenmesi, düşük sürtünme teknolojimizin, diğer sistemlere kıyasla müşteriler için gerçek bir geri ödeme sağladığını göstermiştir. Ton balığı  yapısından türetilen bir konsept olan patentli “su tutucu” hidrojel teknolojisine dayanarak - LF-Sea kaplamaları su akış direncini azaltır , bu sayede gemiyi suya itmek için daha az enerji gerekir. Kaplama uygulayan gemi sahipleri, normal SPC zehirli boyalara kıyasla yüzde 4 ila 10 arasında azalan yakıt tüketiminden yararlanırlar’’ dedi.

NPMC Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Makoto Nakagawa ise şunları söyledi:

"Bu ödül, LF-Sea serisi boyaların çevreye duyarlı bir sistem olarak yaygın bir şekilde kullanıldığını kabul ediyor. Biz çevreye duyarlı bir şirketiz.  Küresel sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik sanayi girişimlerine katkıda bulunmaktan da son derece mutluyuz.’’ Kasım ayında, Nippon Paint Marine’nin, kaplama LF-Sea kaplama ürünlerinin uygulanmasında yıllık bir artış olduğu ve  Haziran 2019 itibariyle, 2.900'den fazla geminin gövdesine düşük sürtünmeli kaplamalar uygulandığı belirtildi. Çevre Bakanlığı, 1998'den beri Japon bireylere, şirketlere veya gruplara “küresel ısınmanın önlenmesine yönelik önemli katkıları” için ödül veriyor.

DENİZHABER

Yorumlar (0)
-1
açık
banner102