banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kuru Yük Gemisine 97 Bin 661 Lira Ceza

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deniz Birimi, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor.

GÜNCEL 13.11.2009, 09:00
1852
Kuru Yük Gemisine 97 Bin 661 Lira Ceza

Denizi kirletene af yok  
 
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deniz Birimi, denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor.

Deniz Birimi tarafından denizi kirlettiği saptanan St. Vincent And The Grenadines bayraklı MV Arbalist gemisine 97 bin 661 lira para cezası verildi. Haziran ayından bu yana denizi kirleten 12 gemiye toplam 512 bin 879 lira ceza uygulandı.

Göynük Çayı ve Beşgöz Deresi arasında denetimlerini sürdüren Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, denetimler sırasında 6788 gros tonluk MV Arbalist adlı kuru yük gemisinin çevresinde sintineden kaynaklı deniz kirliliği saptandı.

Alınan numunelerin analizinde kirliliğin gemiden kaynaklandığı anlaşıldı. Gemiye 97 bin 661 TL idari para cezası uygulanırken, cezanın tahsiline kadar seyrüseferden men kararı verildi. Gemi halen Antalya'da bekletiliyor.

Yetkililer, deniz kirliliği ile ilgili şikayetlerin anında değerlendirmeye alındığını belirterek, Antalya Körfezi'nin karadan ve denizden kirlenmeye karşı korunması konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin gerekli çalışmaları kararlılıkla yürüttüğünü kaydetti.

 

Yorumlar (2)
11 yıl önce
KARTAL DA LAGIM AKINTISI OLAN DERE OLUK OLUK DENIZE AKIYOR. BELEDIYE DE ELINDE KUTULAR LA GEMILERIN TUVALET DELIKLERINI KONTROL EDIYOR. NE KOMIT BIR MILLETIZ YAHU.

OMCE KENDISINE CEZA KESMESI LAZIM. ASLINDA BELEDIYEYE DAVA ACMAK LAZIM AMA KIMSE UGRASMIYOR TABII. BIR KORKUYOR MILLET ARTIK, CÜNKİ HEMEN HEDEF OLURSUNUZ.

GECENLERDE CEVRE DENETLEME ARACINI GORDUM SAHILDE TEKNELERININ UZERINI YIKIYORDU. YENI YAKIT ALMIS HERHALDEKI GUVERTEYE VURDUGU SU ILE YAG VE MAZOT OLDUGU GIBI DENIZE BULASTI. BIZ MUDAHELE EDINCE DE KENDILERI HEMEN KAMARAYA INDILER.ALLAH HAVALE EDIYORUZ ONLARI!!!!
MUHARREM OZHAN 11 yıl önce
MALESEF BELEDIYELER KENDILERINE BIR GELIR KAPISI DAHA ACTILAR.

CEZA YAZAN PERSONELEDE BU CEZADAN PAY VERIYORLAR. DERELERDEN TONLARCA PISLIK AKIYOR. KENDI ISLETMELERI ALTINDAKI YUZER ARACLARIN ATIKLARINIDA DENIZE VEIYORLAR AMA ONLRA KARSI CEZA YAZACAK BIR BIRIM YOK. ISTE ISTANBUL BELEDIYESININ KONTROLUNDEKI

DENIZ OTOBUSLERI,SEHIR HATLARI GEMILERI BUNLARA HIZMET VEREN

ISKELELERIN TUVALETLERI,HEPSININKIDE DIREK DENIZE AKIYOR. AMA BEYLER TICARI GEMILERIN TUVALETLERINDEN EN UFAK BIR SIZINTI KARSISINDA YUKSEK ORANLARDA CEZA KESIYORLAR. KENDILERINE IGNEYI BILE COK GORUYORLAR AMA VATANDASA GELINCE CUVALDIZI BATIRMAKTAN CEKINMIYORLAR. BUNA KARSILIK BIZI TEMSIL EDEN DENIZ TICARET ODASI NEREDE ???
16
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü