banner191

banner148

banner179

banner176

KTÜ'den 61 Denizci Mezun Oldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü mezuniyet töreni önceki gün bölümün Dereli yerleşkesinde yapıldı.

GÜNCEL 04.06.2011, 00:56
KTÜ'den 61 Denizci Mezun Oldu

KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde mezuniyet coşkusu yaşandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü mezuniyet töreni önceki gün bölümün Dereli yerleşkesinde yapıldı.

1982 yılında kurulan Deniz Bilimleri Fakültesi’nde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü 1996 yılında kuruldu. Bu yıl Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi ve makine yandal programından toplam 61 öğrenci mezun oldu. İlk olarak bu dönem mezun olan makine yandal öğrencileri Uzakyol Makine Zabiti olarak denizcilik sektörüne ilk defa adım atmanın gururunu yaşadılar. Bu yıl itibari ile KTÜ Uzakyol Makine Zabitlerini de ilk defa mezun vermiş oldu. Bu yılki mezunlarla birlikte bu zamana kadar toplam KTÜ den 446 Uzak Yol Zabiti yetişmiş oldu. Bu yıl ayrıca ilk defa bölümden 1 Letonyalı öğrencide mezun olarak denizcilik sektörüne katılmış oldu.

Törene katılan GEMİMO yetkilileri ve denizcilik firmaları ilk 3 dereceye giren ve diğer öğrencilere ödül ve hediye vererek katılım sağladılar. Tören sonrasında öğrenci, veliler denizcilik firmaları yetkileri ve öğretim elemanları yapılan kokteyle katıldılar.

Yorumlar (23)
CEM KARTOĞLU 8 yıl önce
Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Güverte Bölümü'nün bugünlere gelmesinde emeği olan başta sayın hocalarım olmak üzere, abilerime, dönem arkadaşlarıma ve kardeşlerime teşekkürlerimi sunar, yeni mezunlarımıza denizlerde ve karada başarılar dilerim...Hepimizin pruvası açık, rüzgarı şık olsun, Allah hayırlı selametler versin...Saygı ve sevgilerimle...Cem KARTOĞLU

Gökhan YİRMİBEŞ 8 yıl önce
2002 ziya kalkavan adml giriş,, 2006 okul ikincisi güverte bölümbirincisi , 2008 itü myo okul birincisi... 2011 ktü ikincisi...nihat karabiber

, bu isme dikkat edin....
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
Hepsine başarılar dilerken Allah yollarını açık etsin.www.refikakdogan.com
Bilal KARAKURT 8 yıl önce
Başta sevgili dostumuz Nihat Karabiber olmak üzere mezun olan herkesi tebrik ederim.Yolunuz açık olsun...
Ahmet Cemal Yen 8 yıl önce
Yeni mezunlara hayırlı olsun derim ve son zamanlarda KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünün bu istikrarlı çıkışı ve başarıları göz doldurmaktadır. Bu okulun başarıları denizcilik camiası tarfından yakından izlendiği açıktır. Tüm bu başarının arkasındaki gizli kahramanları kutlarım Tüm sektöre hayırlı olsun...
8 yıl önce
tüm kardeşlerimize. Başarılarının devamını dileriz. Tebrikler.DENİZ GEZEN 8 yıl önce
2008'de İTÜ Meslek Yüksekokulu birincisi oldun sonra da 2011 KTÜ Fakülte ikincisi. Nihat'ın ve İTÜ'nün kalitesi ortada , İTÜ MYO'nun birincisi : (eşittir ) KTÜ Fakülte ikincisi ....Tebrikler Nihat bu gerçeği bir kez daha herkese gösterdiğin için...Yolun açık pruvan neta olsun..

2011 ''fakülte'' mezunu 8 yıl önce
Tüm denizcilik fakültesi mezunu denizci arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu mutluluk hepimizindir.

Hatırlatma (eşittir kavramını bilmeyen arkadaşlar için): Nihat kardeşimiz de fakülte mezunudur. Denizcilik Lisans Öğrencileri Derneğinin kurucularındandır. Hayatı boyunca başarılı olmuş, MYO daki başarısını fakülte derecesiyle fazlasıyla haketmiş ve yükseltmiştir. Bahsi geçen ''eşittir'' kavramını dahi bilmeyen arkadaşların bi rahatsızlığı varsa başka yerlere müracaat etmelerini tavsiye ederim. Burası yeri değil. Zira böyle konuşmalar kendilerini daha komik duruma düşürüyor. Anladık MYO mezunusun ve bazı hazımsızlıkların olması normal. Uzun lafın kısası, Tebrik edeceksen et, başka bi amacın varsa laf ebeliğine gerek yok, boş yazı yazıp zamanını boşa harcama burda, çünkü uzakyolu burdan yazı yazarak alamazsın..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?