banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

"Kruvaziyerlerin Gelmesi Bizi Mutlu Etti Ama..."

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, önceki gün aynı anda gelen 4 kruvaziyer gemisinin Alsancak Limanı’na yanaşmasının herkesi mutlu ettiğini söylerken bazı uyarılarda da bu

GÜNCEL 17.10.2014, 01:16

Demirtaş'tan Kruvaziyer Uyarısı

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, önceki gün aynı anda gelen 4 kruvaziyer gemisinin Alsancak Limanı’na yanaşmasının herkesi mutlu ettiğini söylerken bazı uyarılarda da bulundu.

Costa Crociere’ya ait Costa Deliziosa, Costa Pacifica ve Costa Neoromantica gemileri ile MSC Crociere’ye ait MSC Preziosa gemilerinin, kente 10470 yolcu, 4614 tayfa getirmesinin son zamanlarda düşüş endişesi yaşayan kruvaziyer turizmde bayram havası estirdiğini belirten Demirtaş, "Yanaştıracak yerimiz olsa da 5-6-7 gemiyi aynı anda ağırlayabilsek ve İzmir daha fazla pay alabilse.

Tüm çabalarımız bu hayalimizi gerçekleştirmek için" dedi. Demirtaş gelen yolculardan 3 bin 220’sinin turlara katıldığını, 7 bin 250 kişinin ise bağımsız olarak İzmir’i gezdiğini hatırlattı, "Kentimizde bir günde bu kadar turisti ağırlamak çok önemli. Çerezden giysiye kadar bir çok farklı kalemde alışveriş yaptılar. Restoranlarda büyük doluluk yaşandı. İzmir’e bereket geldi" diye konuştu. Albatros adlı bir geminin İzmir’e ilk kez geldiğini vurgulayan Demirtaş, "Yaptığımız çalışmalar sonucunda, bazı şirketler rotalarına İzmir’i de katıyor. Artık İzmir’in 2-3 gemi ile değil aynı günde dev gemiler ile konuşulmaya ihtiyacı var. Şu anda direkt uçuşlarla ilgili çalışma gerçekleştiriyoruz. Eğer çalışmamız sonuç verirse İzmir’de yolcu değişimi yapılması için yol açılmış olacak. Çünkü terminal konusundan öte İzmir’de uçuşlar için çalışma yapılması gerekiyor. Otellerimiz açılıyor, şehir merkezinde yatak kapasitemiz artıyor. Bunlar yolcu değişimi için önemli noktalar" dedi. Limanda özellikle taksicilerin sorun yarattığını öne süren Demirtaş, "Müşteri kavgası yapan taksiciler konusunda bir çözüm bulunması gerekiyor. Konuyla ilgili olarak odanın, taksiciler ile görüşmesi gerekiyor. Burada herkese iş var. Ama bu düzensizlik misafirlerimize karşı bizi mahcup ediyor" dedi.

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102