banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kötü Talih Patlamayan Şampanya Şişesi

İtalyan Gazeteleri, Costa Concordia adlı geminin başına gelen felaketlerin nedeninin geminin suya indirilmeden önce şampanya şişesinin patlamamış olmasına bağlıyor.

GÜNCEL 16.01.2012, 01:48
Kötü Talih Patlamayan Şampanya Şişesi

İtalyan gazeteleri, Giglio adası önlerinde alabora olmuş vaziyette duran Costa Concordia gemisinin talihsizliğinin daha denize indirilmeden belli olduğunu yazıyor.

Gazeteler, geminin Cenova'daki  Fincantieri tersanelerinde denize indirileceği 2 Eylül 2005 günü, geleneksel olarak kırılması için geminin bordasına fırlatılan şampanya şişesinin bordaya çarpmasına rağmen kırılmadığını, daha sonra geminin kaptan kçşkünden bir zabitin şampanya şişesini alarak eliyle kırdığını yazdı.

Daha sonra geminin Palermo'da bir kaza geçirdiğini belirten gazeteler, geminin talihsiz bir gemi olduğunu belirttiler.

 

Yorumlar (4)
8 yıl önce
yazıkbazen denizde kader ağlarını öyle bir örerki ,kaçamazsınız olanlardanYukarıda ki yorumu yapabilmek için Kaza'yı aşağıda ki gibi tarif etmek gerek.Alıntıdır

Başlar

Sözlü kültürümüzde ve toplumun genel olarak algısında kaza; önlenemez olay. Yazılı kaynaklarda ise kaza; beklenmeyen olay. Bkz. Büyük Türkçe Sözlük. TDK Türkçe sözlük ise kaza; Can veya mal kaybına sebep olan kötü olay olarak tarif etmiş. Dikkat edilirse nedensellik vurgulanmamış.

BiterBatılı, kazayı şöyle tarif ediyor :Accident : an unfortunate event resulting especially from carelessness or ignorance ( Websters dictionary)Sanırım CC "kaza"sına cuk oturuyor.
8 yıl önce
Daha neler...Takdiri ilahi diyecekler nerdeyse.Kaptan kafayı yemiş deseler neyse.
Denizci 8 yıl önce
Kaza olmazsa Allahtan, kaza olursa şampanyadan bilirsiniz. Herşey Allah'ın takdiridir. İlahi adalet ergeç yerini bulacaktır.
deniz 8 yıl önce
bazen denizde kader ağlarını öyle bir örerki ,kaçamazsınız olanlardan. bir denizcinin bir denizciye de zor anında vurması kadar olağan bir şey yoktur ayrıca.bu arada allah kendisine kolaylık versin, çoğu denizcinin başına gelebilecek bir olay bence . kaptanın karaya oturduktan sonra sorumluluğu atmak istemesi yanlış haliyle. yolcu gemisinde çalışmamak lazım yük olsa en fazla ıslanır ,zayi olur vs.ama yük insan olunca can kaybıda oluyor. ceza almasan bile vicdan azabından kurtulumazsın ömür boyunca.
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?