Korsanlar,Horizon 1 için 500 bin dolar istiyor

Horizon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Çalışkan, fidye için istenen miktarın 500 bin dolar civarında olduğunu söyledi.

Korsanlar,Horizon 1 için 500 bin dolar istiyor
Haydutlar,Horizon için 500 bin dolar istiyor  
 
Aden Körfezi'nde korsanlar tarafından ele geçirilen Türk gemisi 'Horizon-1', Somali'nin 'Huzdivo Limanı'na demirledi. NATO deniz gücünde görev yapan Gaziantep ve Gediz firkateyninin takip ettiği sülfür yüklü kuru yük gemisinin bağlı bulunduğu sigorta şirketi ile haydutlar arasında pazarlığın devam ettiği öğrenildi.  
 
23 kişilik Türk personelle ilgili endişe edilecek bir durumun olmadığını belirten Horizon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Çalışkan, fidye için istenen miktarın 500 bin dolar civarında olduğunu söyledi.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
hulusimehmet gülgün
hulusimehmet gülgün - 10 yıl Önce

korfezden defalarca geçtim 24 yıllık elektrik zabitiyim.son bir yıl içindede 3 kere o korkuyu yasadım.en son geçtigimde bukenero adlı gemiyi kaçırdılar ve korsanların tüm konuşmasını tüm arkadaşlarımla beraber dinledik.tüm söylenen ve çıkan haberlerde yanlış bilgilendirilmeler oluyor buda deniz çalışanı olarak beni uzuyor.her şeyden once bu korsanlar hangi gemiye saldıracaklarını çok iyi biliyorlar,geminin planlarından haberleri var özelliklede sigortalı olmayan gemileri seçiyorlar ayrıca kendi kanımca mısır geçisi gemiler hakkında bilgi toplamada yardımcıları var birde dubaide bulunan ofiste türk fırketeynleride zannedildiği gibi yardıma gelmiyorlar.insanların aden hakkında yorum yerine o korkuyu üç gün süren rota boyunca korkuyu yaşamaları gerekir diyorum,horizon 1 deki arkadaş larımın ne durumda oldunu ben anlıyorum başkasının anlıcanı zannetmiyorum saygılarımla

- 10 yıl Önce

ABD NERDE NATO NERDE UYUYORMU

- 10 yıl Önce

DENİZ HABER YAYINCILIK SİTENİZ HARİKA VE ENGÜZEL HABER KAYNAĞI

TÜM ÇALIŞANLARA BAŞARILAR VE AYRICA BAŞARILARINIZI DİLERİM SAYGI VE SEVGİLERİMLE SELAM GÖNLÜNÜZCE OLSUN

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176