banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kapt.Olcay Özgürce GTH Kılavuzluk Daire Başkanı

Uzun yıllardır Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde GTH ve Kılavuzluk Dairesi'ne vekaleten Başkanlık eden Kaptan Olcay Özgürce, bu göreve asaleten atandı.

GÜNCEL 04.05.2012, 11:49
Kapt.Olcay Özgürce GTH Kılavuzluk Daire Başkanı

Uzun yıllardır Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde GTH ve Kılavuzluk Dairesi'ne vekaleten Başkanlık eden Kaptan Olcay Özgürce, bu göreve asaleten atandı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi 1982 yılı mezunu olan Kaptan Olcay Özgürce, mezuniyetinden sonra DB Deniz Nakliyatı gemilerinde Güverte Zabiti, 1. Zabit ve Gemi Kaptanı olarak görev yaptı.

2003 yılında Gemi Trafik Hizmetleri'nin kurucuları arasında yer alan Kaptan Olcay Özgürce, Gemi Trafik Operatörleri Derneği'nin de bir dönem başkanlığını yürüttü.

Kaptan OLcay Özgürce Türkiye Denicilik Federasyonu'nun da fikirsel olarak kurucuları arasında yer almıştı.

Özgürce'ye asaleten atandığı Gemi Trafik Hizmetleri ve Kılavuzluk Dairesi Başkanlığı görevinde başarılar dileriz.

Yorumlar (5)
sertan yüce 9 yıl önce
Kendisi gerek bilgi, gerek dürüstlük gerekse insanlık yönünden tanıdığımız çok değerli insanlardan biridir. Bu açıdan taş yerine oturmuştur. Başarılarını devam ettireceğine inancımız sonsuzdur.Saygılar.
kpt.şevket özdemir 9 yıl önce
hayırlı olsun.saygılar
Cahit İstikbal 9 yıl önce
Türk Boğazları ve İstanbul; Türkiye'mizin can damarıdır. Her anlamda; ekonomik, ticari, askeri, stratejik çıkarlarımız Türk Boğazlarından geçer. Boğazlarda deniz can mal ve çevre emniyetinin sağlanması bu çıkarların korunmasında birinci önceliği oluşturur. Türkiye'nin en büyük kılavuzluk ve römorkörcülük kuruluşu olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü; Fenerler ve Tahlisiye gibi, Türk Radyo gibi diğer önemli görevleri aynı zamanda Türk Boğazları bölgesinden geçen trafiği sıraya ve düzene sokan Gemi Trafik Hizmetleri'ni de yönetmektedir. Bu önemli görevde Sayın Kapt. Olcay Özgürce'ye başarılar dilerken, Türk Denizciliğini uluslararası alanda başarıya taşımada Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüzün önemli misyonunun daha ilerilere taşınmasında bilgi, tecrübe ve vizyonu ile önemli yararları olacağına inanıyorum. Başarılar dilerim.Kapt. Cahit İstikbal

Uluslararası Kılavuz Kaptanlar Birliği (IMPA)

Başkan Yardımcısı
fatih goksu 9 yıl önce
mezuniyetimizden bu gune kadar gormedigim olcay agabey fiziken degismedigini belirterek soze baslamak istiyorum;Turk denizciligine bu sekilde hizmet etme sevkinizi kutlar basarilarinizin devamli olmasini temenni ederim.fatih goksu

Iskenderun Limani Kd.Klv.Kpt
şamil taşçıoğlu 8 yıl önce
sizlerin olcay kaptanınız Benim ise olcay komutanım benim komutanım metir dürüstür ben böyle gördüm böyle bilirim komutanım bu yeni görevini layıkıyla yapacağından eminim yeni göreinizde başarılar diliyorum saygılarımla şamil taşçıoğlu
5
parçalı bulutlu
banner102