banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kaptanoğlu: "Denizler gemiler için var"

Deniz Ticaret Odası'nın düzenlediği ‘Su Üstü ve Su altı Sporları Deniz Turizmi’ konu başlıklı toplantısına konuşmacı olarak katılan Kaptanoğlu...

GÜNCEL 19.08.2009, 08:20
Kaptanoğlu:

'Yüzerkondu' tekrar denize inecek     

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde Deniz Ticaret Odası'nın düzenlediği ‘Su Üstü ve Su altı Sporları Deniz Turizmi’ konu başlıklı toplantısına konuşmacı olarak katılan Deniz Ticaret Odaları kurucularından eski İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu, ‘My Fantasy’ isimli gemiyle ilgili, “ Bu tekne artık her yere gidebilir. Geminin yeni şadetnamesi (denize elverişlilik sertifikası) değişti. İki güçlü motor aldı. Beş senelik surveyini yaptı. Devlet de bütün evraklarını verdi” dedi.

75'nci Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda, bugün, saat 19.30'da, Deniz Ticaret Odası ‘Su Üstü ve Su altı Sporları Deniz Turizmi’ toplantısı düzenledi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Deniz Ticaret Odaları kurucularından eski İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu, 25 Temmuz günü Marmaris Albadros Marina'ya denize elverişlilik belgelerinin tamamlaması için çekilen ‘My Fantasy’ isimli gemiyle ilgili, “My Fantasy'nin bugüne kadar denizi kirletmesi gibi bir durum tespit edilmemiştir. Şu an Marmaris'te bulunan tekne Göcek'e tekrar gidecek. Benim bildiğim bu tekne artık her yere gidebilir. Geminin yeni şadetnamesi (denize elverişlilik sertifikası) değişti. İki güçlü motor aldı. Beş senelik surveyini yaptı. Devlet de bütün evraklarını verdi” dedi.

‘Denizler gemiler için var’ diyen Kaptanoğlu, “Bir gemi, bir denizin içinde duruyor diye kirletir diye bir şey yoktur. O zaman buraya gelen yolcu gemilerinden tutun da günlük tur teknelerine kadar bütün gemiler denizi kirletiyor demektir. Benim yatım da Göcek'te uzun süre duruyor. Turmepa'nın deniz temiz teknesi de gidip pisliğini alacak” dedi.

Göcek'deki olaylara değinen Kaptanoğlu, “İki ay içinde Göcek'teki teknelerden 4 bin ton atık aldık. Karaya atık servisi koyduk. Göcek bir pilot bölge oldu” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Denizler 10 yıl önce
Denizler, Okyanuslar dünyamızın dengesi, iklimlerin düzeni, balıkların ve diğer su canlılarının (bitki ve hayvan) yaşamı, atmosferin beslenmesi, v.d. için var. Gemiler insanoğlu tarafından yapıldı ve yaklaşık 6000 yıldır var. Denizler olmasaydı gemi olabilirmiydi ? Denizler gemiler için var sözü ne kadar yanlış. Elbetteki gemiler olacak ve onlarda insanoğluna hizmet edecek. Ama sözlere dikkat etmeli. Bu düşünce tarzı çevreye saygısı olmayan, doğayı tahrip eden bir tarzı benimsiyor. Denizkondu için bilmemki ne demeli. Bunun gibi tekneler yavaş yavaş artarsa hiç şaşırmamalı. Ne güzel, en güzel yerlerde günlerce aylarca bedava konakla. Tapusuz, denize sıfır yazlık villa. Herhalde yakında bir denizkonduda Sn. Kaptanoğlundan oralara geliverir. Ne diyelim, Allah versin.D
Denizler için 10 yıl önce
Sayın Kaptanoğlu,

Denizler önce dünyamız ve insanlık için var, Denizler gemiler için yok. Gemiler denizde taşımacılık için var. Konuyu lütfen kendinize göre çarpıtmayın. Gecekondunun oluş mantığı ne ise, denizkondunun da ondan bir farkı yok. Cennet gibi en güzel koylarda adeta tapusuz arsa. Oh ne ala, sizlerden başkada bu ülkede uyanık yok. Daha önceleri bu ülkede Denizcilik Bakanlığı kurulsun diye bas bas bağırıyordun. Milletvekili olunca birdenbire dut yemiş bülbül gibi bu konuyu unutuverdin. Ne oldu böyle sana ?
10 yıl önce
gemilerde insanlar için tasımacılık yapıyor zaten.iyi o zaman gemileri kaldırsınlar denizden insanlığa kalsın.insanlar tadını cıkarsın.
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?