banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Kandilli'de gemi karaya oturdu

Kamboçya bayrakli 90 metre boyunda AURA isimli general kargo gemisi, Kandilli nin guneyinde karaya oturdu. Gemide 12 personel bulunuyor...

GÜNCEL 18.05.2005, 00:11
Kandilli'de gemi karaya oturdu

KANDiLLi'DE GEMi KARAYA OTURDU

Kambocya bayrakli 90 metre boyunda AURA isimli General kargo gemisi, Kandilinin guneyinde dumen arizasindan dolayi karaya oturdu. Gemide 12 personel bulunuyor.

KEGKi'den alınan bilgiye gore; Alemdar Dil iskelesinden hareket eden Kılavuz kaptanlı geminin dümen arızası nedeniyle saat 21:36' sularında Kandilli güneyinde karaya oturdugu,  geminin bos oldugu, herhangi bir can kaybı ve deniz kirliliğinin olmadığı bildirildi.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğüne ait hızlı can kurtarma botları, dalgıçlar ve römorkörler süratle bölgeye sevk edildi.

Kaza nedeniyle İstanbul Boğazı çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı.

SON DAKİKA: GEMİ KURTARILDI; AHIRKAPI'DA DEMİRLETİLDİ...

Kazanın ardından olay yerine gönderilen Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, çalışmalarını tamamladı. Kandilli Burnu'nda, bir yalının çalışma ofisi olarak kullanılan bölümüne çarpan ''Aura'' adlı gemi, römorkörlerle çekilerek Ahırkapı'ya götürüldü. 
     
Bu arada, geminin çarptığı 58 kapı numaralı yalının Ömer İsfan adlı işadamına ait olduğu ve yalıda Kanadalı bir kiracının kaldığı öğrenildi. Kaza sırasında yalıda kimsenin bulunmadığı kaydedildi. 
     
Öte yandan, kazaya uğrayan yalının bitişiğindeki yalının sahibi olan Porsun ailesinin üyeleri, gemilerin kılavuz kaptan almamak için rota dışına çıktıklarını savunarak, o yüzden de kıyıdaki evlere çok yakın bir şekilde geçiş yaptıklarını söylediler.
 
     

Denizhaber.Com

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102