banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

‘Kadın için Taşıyoruz’ projesi kadın üreticiler için model oldu

DFDS’nin, KAGİDER ile başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesini Bloomberg HT ekranlarına taşıyan ”Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, Kasis Kimya CEO’su Nerma Gökçe ile Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Altıparmak oldu.

GÜNCEL 17.08.2020, 13:57 Nermin İstikbal
70
‘Kadın için Taşıyoruz’ projesi kadın üreticiler için model oldu

‘Kadın için Taşıyoruz’ projesi kadın üreticiler için model oldu

DFDS’nin, KAGİDER ile başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesini Bloomberg HT ekranlarına taşıyan ”Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, Kasis Kimya CEO’su Nerma Gökçe ile Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Altıparmak oldu. Gökçe, Bu vizyoner proje sayesinde DFDS kadın üreticiler için model oluşturdu” diyerek projenin önemini dile getirdi.

DENİZCİLİK ve lojistik sektörünün lider şirketlerinden DFDS’nin KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ile birlikte iş kadınlarına yönelik “Kadın için Taşıyoruz” kurumsal sosyal sorumluluk projesi ekrana taşındı. Bloomberg HT kanalında yayınlanan ve Özlem Dalga’nın sunduğu ve ilgiyle izlenen “Kadın Girişimcilerin Rotası” programının bu haftaki konukları, kimya alanında faaliyet gösteren Kasis Kimya CEO’su Nerma Gökçe ile Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Altıparmak oldu.

“Vizyoner bir proje”

Projenin pandemi döneminde çok önemli bir rol oynadığına işaret eden Nerma Gökçe şöyle konuştu: “Pandeminin başladığı günlerde, pandemin başladığı Çin başta olmak üzere, ithalat ve ihracatta numunelerin kabulü esnasında güvensizlik oluştu. Bunlara alternatif oluşturarak müşterilerimize destek verebildik. COVID-19 sayesinde değişik süreçleri öğrendik, bu da bir kazanımdır. Farklı bir dünyaya adım atmış olduk. ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesi ile DFDS hem kadın üreticiler için model oluşturdu hem de taşıma maliyetini üstlenerek rekabet avantajı sağlayan vizyoner bir projeye imza atmış oldu.”

“Kadın İçin Taşıyoruz” projesi lojistik sektöründe faaliyet gösteren önde gelen şirketleri de birleştirdi ve kadın girişimcilerin, ihracatı artırmak için güç birliği yapmalarını sağladı. HNR Lojistik ile Sarp Intermodal, projeye dahil olarak kadın girişimcilerin ürünlerini taşıma sözü veren şirketlerden sadece ikisi. Projede tamamlayıcı rol üstlenen şirketlerin yöneticileri de kadın girişimcilerin sayısının artmasının Türkiye ekonomisine olumlu katkı yapacağı konusunda hemfikir.

“Bu dönemde %25 büyüme sağladık”

Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Altıparmak pandemi sürecinde intermodal taşımacılığın öneminin anlaşıldığına dikkat çekti: “Sarp Intermodal, Türkiye’de intermodal taşımacılık yapmak üzere kurulan ilk şirket. Intermodal taşımacılık, taşıma kabını değiştirmeden kesintisiz taşıma hizmetini kapsıyor; deniz, kara ve demir taşımacılığı bir araya geliyor. Daha çevreci, sürdürülebilir ve aynı zamanda maliyet avantajlı bir servis. Pandemi sürecinde intermodalın ilerlediği ancak kara taşımacılığının yavaşladığını gördük. Bu dönemde bizim servislerimizi kullanan şirketler, intermodal servisin sürdürülebilir ve güvenli olduğunu yaşayarak gördü. Bu süreçte, geçen yılın aynı dönemine göre %25 büyüdük.”

Yiğit Altıparmak, Kadın İçin Taşıyoruz projesinin tamamlayıcı faaliyetlere ihtiyacı olduğunu ve bu rolü mutlulukla üstlendiklerini belirterek şunları söyledi: “Girişimci kadınların ürünlerinin örneğin Mardin’den İstanbul’a getirilmesini, buradan da Almanya’daki adrese ulaştırılmasını DFDS ile beraber gerçekleştiriyoruz. Burada üstlendiğimiz rol ile girişimcilere katkı sağladığımızı umuyoruz.”

DFDS Hakkında:

DFDS, Avrupa'da taşımacılık ve nakliye hizmetleri sunmaktadır. 8.000'den fazla nakliyeci, DFDS’nin gemi ve liman terminali hizmetlerine ek olarak esnek taşımacılık ve lojistik çözümlerine güveniyor. DFDS’nin 8.000 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında yer alan gemilerde ve ofislerde görev alıyor. 1866 yılında kurulmuş olan ve merkezi Kopenhag’da bulunan DFDS, Nasdaq Kopenhag'da işlem görüyor.

KAGİDER Hakkında:

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen ve 350’nin üzerinde üyesi bulunan bir sivil toplum kuruluşudur. KAGİDER kadın girişimciliğini, kadın istihdamını ekonomik güçlenmeyi de sağlayacağı için destekler. Kadının sadece ekonomik olarak değil, politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefler. Kadın girişimcilerin sağlayacağı faydalar, kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkı verecektir.

Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü