banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Kaçırılan Gemiden Haber Yok

Somali'de korsanlar tarafından kaçırılan Malta bandıralı kuru yük gemisi ''Frigia''nın işletmecisi Karya Denizcilik Şirketinin Personel Müdürü Halil Kahraman, ''Gemiden haber.....

GÜNCEL 24.03.2010, 11:32
1936
Kaçırılan Gemiden Haber Yok

Kaçırılan Gemiden Haber Yok

Somali'de korsanlar tarafından kaçırılan Malta bandıralı kuru yük gemisi ''Frigia''nın işletmecisi Karya Denizcilik Şirketinin Personel Müdürü Halil Kahraman, ''Gemiden haber alamıyoruz'' dedi.

Kahraman, gemide bulunan ve Emiralem Beldesi'nin eski belediye başkanı olan ağabeyi Birol Kahraman'ın Frigia adlı gemide 2 yıldan bu yana başmühendis olarak çalıştığını, emekli bir subay olduğunu anlattı.
Gemiden dün sabah saat 03.30'da alarm mesajı aldıklarını, bunun üzerine hemen firmaya giderek gemiyle irtibat kurmaya çalıştıklarını ancak, bağlantı kuramadıklarını dile getiren Kahraman şöyle konuştu:
''Denizcilik Müsteşarlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bilgi verdik. Geminin Hint Okyanusu açıklarından Somali'ye doğru ilerlediğini öğrendik. Gemideki hiçbir mürettebatla irtibat kuramadık. Gemi İsrail'den aldığı gübreyi Tayland'a götürüyordu. Gemide başmühendis olarak çalışan ağabeyim 1994-2004 yılları arasında 10 yıl Menemen'in Emiralem beldesinde belediye başkanlığı yaptı. Bir kızı var, eşinden boşandı.
Gemi, Hint Okyanusu açıklarında güvenli bölgede ilerliyordu. Kaçırıldığına inanmak istemiyoruz ama haber de alamıyoruz. Bizimle Somalili korsanların herhangi bir teması olmadı. Güvenli bir şekilde ağabeyime ve diğer personelimize kavuşacağımızı, başlarına bir şey gelmeyeceğini umuyoruz.''
Kahraman, babasının vefat ettiğini, annesinin de geminin kaçırıldığından haberinin olmadığını, gazetecilerle de annesini görüştürmediklerini ifade ederek, ''Televizyonu açmıyoruz. İlerde öğrenecek ancak, rahatsızlanmasın diye söylemiyoruz'' dedi.
''Frigia'' gemisinde, 19'u Türk, 2'si Ukrayna uyruklu toplam 21 personel bulunuyor.(aa)

Yorumlar (3)
hakan taş 12 yıl önce
neden türk bayrağı çekmediğiniz bir gemiye türk gemisi diyorsunuz.türk devletine vergi vermemek için yabancı bayrak çekin devlte kuruş vergi vermeyin sonrada türk devletinden medet umun.neden bayrağını çektiğiniz devletden yardım talep etmiyorsunuz.kötü duruma düşüncemi türk olduğunuzu anlıyorsunuz.personelin maaşlarını geç yatırdıgınızda yada sorunlu ayrıldığı zaman git hakkını bayrak devleti mahkemesinde ara derken niye geminizin türk oldğunuzu unutuyorsunuz ozaman bırakın bu iki yüzlülüğü vergi vermeden bedava adama çalıştırıp çok kazanma hırsından vazgeçin önce geminize türk bayarğı çekin sonra türkiye cumhuriyetinden yardım talebinde bulunun.yabancı baray çekip devlete vergi vermeyin ama zor geldimi devleti hatırlayaın.bırakın bu ayakalrı koktu bunlşar artık önce biraz dürüst olun
cevat temiz 12 yıl önce
Aktueldeniz internet sitesi,sitenizde link verdiğiniz dost siteler arasında gözükmüyor,size ne gibi bir düşmanlıkları oldu merak ettim.
elif can 12 yıl önce
inş en kısa zamanda kurtarılarlar.......
banner255
0
hafif kar duşu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü