banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

İTÜ DF137. Balık Günü'nde Beybaba Kapt. Altay Altuğ unutulmadı.

GÜNCEL 17.12.2021, 20:26 18.12.2021, 00:28 Nermin İstikbal
904

İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde 137’ncisi gerçekleştirilen Balık Günü’nde, yakın zamanda kaybettiğimiz, Uzmar Denizcilik’in kurucusu Beybaba Kapt. Altay Altuğ da unutulmadı. Tüm konuşmacılar her fırsatta Kapt. Altuğ’u rahmetle anarken, çocukları Kapt. Kaan Altuğ ve Müh. Noyan Altuğ da geleceğin denizcilerinin yanında olmaya devam edeceklerini söylediler.

“En önemli miras onurdur”

YDO Güverte 1985 mezunu olduğunu hatırlatan Kapt. Kaan Altuğ, “Babam okulumuza verdiği maddi manevi destekle, yetişmekte olan denizcilere fayda sağladı. Tabi iki Yüksek Denizcilik Okulu ruhunu yücelterek meslekteki kardeşlerimin de, bizlerin de… Ayrıca Türkiye’de denizcilik mesleğinin itibarının ve hizmet standardının en ileri seviyeye çıkmasında yaşamı boyunca denizcilik kültüründen taviz vermeyen örnek bir önder oldu. Yaptıklarını ve hatırasını unutmayacağız. İçimizde yaşatacağız. Son olarak bir Fransız atasözü ile bitireyim, ‘Bir babamın torunlarına bırakacağı en önemli miras onurudur’ Fazla söze gerek yok. Ruhu şad olsun. Ailemiz adına çok onore ettiğiniz bu etkinliğe davet eden herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“Yönümüz babamızın izi”

Müh. Noyan Altuğ ise, bir insanın babasının değerini ancak kaybettiği zaman anladığını belirterek, “Babam bize lise çağlarındayken, ‘sizi ceketimi satar okuturum’ dedi. Bütün anne babaların vereceği en iyi şey iyilik. Yoklukta da cebinizi açacaksınız. Babamın bu huyunu çok seviyorum. Bizi yedirdi doyurdu elbette. Bu sektörü yıllarca omzunda taşıyıp Yüksek Denizcilik Okulunu, bizim gibi mezunları yetiştiren babamızın izinden hiçbir zaman yönümüzü çevirmeyeceğiz. Geleneği geleceği her şeyi oradan alacağız. Sadece söylemek istediğim okulunu seven arkamızdan gelsin” diye konuştu.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
banner255
1
hafif kar duşu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü