banner191

banner148

banner179

banner176

İTÜ DEFAMED Öğrencilerle Buluştu

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri ile İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (İTÜ DEFAMED)

GÜNCEL 01.10.2013, 22:18
İTÜ DEFAMED Öğrencilerle Buluştu

İ DEFAMED Öğrencilerle Buluştu

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri ile İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (İTÜ DEFAMED)  yeniden bir araya geldiler.Gerçekleştirilen bu organizasyona İTÜ DEFAMED adına Başkan A.Baybora Yıldırım,2. Başkan Ahmet Hamza katıldılar.

Dernek yöneticileri tarafından İTÜ DEFAMED’in vizyonu,bulundukları faaliyetler ve seminerler hakkında bilgiler verildi.Konferansta Denizcilik Fakültesi’ne yeni başlamış öğrenciler ile tanışma fırsatı bulan yönetim kurulu üyeleri aynı zamanda okul öğrencilerine geminin selametini sağlayabilmek için okulda verilen disiplinin şart olduğunu düşünüyor.Ayrıca öğrencilerin saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde abi kardeşlik duygusuna ,denizcilik örf ve adetlerine önem vermesi gerektiğini vurguladı. Türk denizciliğine yön veren

bir okulda okumuş olmaktan gurur duyduğunu belirten A.Baybora Yıldırım okulda disiplin ve hiyerarşinin arkasında olduğunu söylüyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği yöneticileri kendilerine yönelen soruları  içtenlikle cevaplandırdıktan sonra yoğun ilgi gösteren öğrencilerin alkışlarıyla fakülteden ayrıldılar.

Yorumlar (2)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Yalnız bir gün, birkaç saat değil, İTÜ Denizcilik fakültesi öğrencileri ile DEFAMED sürekli temas halinde olmalıdır. Öğrencilerin ve fakülltenin sorunları ile DEFAMED yakından ilgilenmeli ve giderilmesi için çalışmalar yapmalıdır. Yani demem o ki show yapmayalım, yapıcı çalışmalar yapalım.Allah selamet versin.
www.refikak dogan.com. DEFAMED kurucu üyesi.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
İTÜ DEFAMED başkanı sayın Baybora Yıldırım Bey telefon ederek İTÜ
denizcilik Fakültesi ve öğrencilerle sürekli görüştüklerini, sorunlara ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklaını bildirmesi üzerine, "show" dediğim için kendisinden özür diledim. Ancak ne varki yapılanlar buralarda toplumla paylaşılmadığında, ya da
basın sözcüsü tarafından açıklama yapılmadığından bizlerin yanlış yotumlar yapmamıza neden olmaktadırlar. Yani sivil denizciliik kuruluşları sessiz ve derinden gidemezler. Basın sözcüleri yoksa basın bülteni yayınlayarak yapılanları anlatmalıdırlar. Aslında denizciliğimizin sorunları hala devam etmektedir.Çok yazdık tkrar edelim:
-Türk deniz ticaret filosu çokmüştür. Armatör kolay bayrağı seçmektedir. Türk bayraüına geçmeleri için çalışmalar yapılmalıdır.
-Özellkle yabancı bayrakta çalışan Türk gemi adamı sosyal güvenceden yoksundur.
-Birçok sivil denizcilik okulları öğrtetim görevlisi ve eğitim araç ve gerecinden mahrum olarak mezun vermektedir.
-Her yıl binlerle mezun veren sivil denizcilik okullarımızın açık deniz eğitim gemileri yoktur. Bazı eğitim kuruluşlarının değil eğitim gemisi kürekli yelkenli eğitim araç ve gereçleri yoktur. Labaratuvatları yoktur. Bu yokluklar mezunların eğitim kalitesini düşürdüğünden, sonuçta dünya genelinde Türk denizcilerinin eğitimi zayıftır sonucunu verdiğinden, başta İTÜ DEFAMED ve ülkenizdeki tüm Deniziclik Fakülteleri KONSEYİ bu sorunlara eğilmeli ve bakanlıkta eğitim işleri ile kim uğraşıyorsa onlarla sürekli temas halinde olmalıdırlar.Sevgili Baybora başkanım. SHOW derken bunların yapıl-
masını, daha doğrusu bu konularda birşeyler yapılmadığını anlatmak istemiştim. Saygılar,sevgiler Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?