banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

İngiltere-Kuzey Kıbrıs Arası ro ro Gemi Hizmeti

Dolphin Movers, İngiltere ve Kuzey Kıbrıs arasında ro ro gemisiyle hizmet vermeye başladı.

GÜNCEL 08.10.2010, 12:07
3200
İngiltere-Kuzey Kıbrıs Arası ro ro Gemi Hizmeti

   Bu kapsamda “Güzelyurt” isimli ro ro gemisi ilk seferini dün İngiltere Immingham’dan Gazimağusa Limanı’na gerçekleştirdi.
   Ro ro gemileri, ülkeye yurtdışından gelecek çok büyük araçları taşımada kullanılacak. İlk seferle İngiltere’den iki tane büyük inşaat aracı, üç tane de kamyon taşındı. 
   Ro ro gemisi seferleri 18 günde bir kez gerçekleştirilecek. Bu seferlerle büyük araçların, daha hızlı taşınması sağlanarak, aylarca limanlarda bekletilmesinin önüne geçilmiş olacak.
   Dolphin Movers Kıbrıs Müdürü Önder Seçil, ro ro taşımacılığının çok büyük araçların ülkeye getirilmesinde önemli bir adım olduğunu belirtti.
   Şirket tarafından verilen hizmetlerle ilgili bilgi veren Seçil, 6 tane araba taşıyan gemi bulunduğunu, bunun yanında yük taşıyan diğer araçların da göreve devam ettiğini kaydetti.
   Dolphin Movers’ın yaklaşık 20 yıldan beri servis verdiğini kaydeden Seçil, tüm taşıma araçlarının şirkete ait olduğunu söyledi. Şirketin toplam 11 aracı bulunduğu belirten Seçil, “6 tanesi kapalı kamyondur. 5 tanesi de araba taşıyıcıdır” dedi.

Yorumlar (1)
S. U. 11 yıl önce
Roro güzelyurt isimli gemi 67 yapımı bir gemi değilmi ? Tebrik ediyorum. Umarım Ingiltere limanlarında tutuklanmaz
banner255
9
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü