banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

İMEAK DTO Marmaris Şube Başkanı Preveze Deniz Zaferi Mesajı yayınladı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, Preveze Deniz Zaferinin 479. Yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL 27.09.2017, 13:49 Nermin İstikbal
İMEAK DTO Marmaris Şube Başkanı Preveze Deniz Zaferi Mesajı yayınladı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi Preveze Deniz Zaferinin 479. Yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"27 Eylül 1538 tarihinde, 122 gemiden oluşan Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı Donanması, 262 gemiden oluşan Andrea Doria komutasındaki Haçlı Donanması'na karşı muazzam bir zafer kazanmıştır. Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki denizcilerin, kendilerinden daha güçlü bir donanma karşısında Preveze'de kazandığı ve dünyanın sayılı deniz zaferlerinden biri olarak Dünya Denizcilik Tarihi'ne geçen Preveze Deniz Zaferi'nin 479.yıldönümünü kutlamaktayız. Bu zafer, donanmamızın gücünü gösterdiği gibi, denizcilerimizinde üstün gayret ve cesaretini de gözler önüne sermiştir. Deniz Kuvvetlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de tecrübesi ve donanımıyla, her geçen gün gücünü arttırırken, denizlerde bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk donanmasının en büyük zaferlerinden biri olan Preveze Deniz Zaferi'nin 479. yıl dönümü ile Deniz Kuvvetleri Günü'nü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bütün gazilerimizi ve deniz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.''

HASAN MENGİ MARMARİS DTO YÖN.KRL.BŞK

Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102