banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İlk Kez Deniz Gördüler Ve Gemiye Bindiler

Samsun Büyükşehir Belediyesi, köylerde oturan ancak daha önce Karadeniz'i hiç görmeyen 180 öğrenciye Samsunum1 Gemisi ile deniz turu attırdı.

GÜNCEL 22.05.2012, 00:39
2069
İlk Kez Deniz Gördüler Ve Gemiye Bindiler

Samsun'un köylerinde oturan ancak daha önce Samsun’u ve denizi hiç görmeyen ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan "100 Öğrenci 100 Veli Projesi” kapsamında Alaçam Gökçeboğaz İlköğretim Okulu öğrencileri bugün belediye otobüsleri ile köylerindeki evlerinden alınarak Samsun'a getirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark, Hayvanat Bahçesi, Bandırma Vapuru ve Kurtuluş Yolu gezdirilen öğrenciler, velileri ve öğretmenler unutulmaz bir gün yaşadılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, öğrencilerle Samsunum1 Gemisi'nde bir araya gelerek onlara çeşitli ikramlarda ve hediyelerde bulundu. Daha önce hiç deniz görmemiş olan 180 öğrenci, velileri ve öğretmenleri ile birlikte Karadeniz turuna çıktı. Öğrenciler, Başkan Yılmaz'a sevgi gösterisinde bulundular. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Özellikle ilçelerimizdeki çocuklarımızın hiç hayatında gemiye binme şansı yok. Buna kıyı ilçelerimizi de dahil edebiliriz. Okullarımızın yönetiminden bu tür talepler geldiğinde çocuklarımıza deniz havası aldırıyoruz. Onların hatırlarında biz küçükken Samsun limanından şehri uzaktan görmüştük, gezmiştik diye bir iz bırakmaya çalışıyoruz. Bir deniz kentinde, bir sahil şehrinde olmanın güzelliğini yaşatmaya çalışıyoruz, Ben bundan zevk alıyorum" dedi.

 

Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü