banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

İlk Kez Deniz Gördüler Ve Gemiye Bindiler

Samsun Büyükşehir Belediyesi, köylerde oturan ancak daha önce Karadeniz'i hiç görmeyen 180 öğrenciye Samsunum1 Gemisi ile deniz turu attırdı.

GÜNCEL 22.05.2012, 00:39
İlk Kez Deniz Gördüler Ve Gemiye Bindiler

Samsun'un köylerinde oturan ancak daha önce Samsun’u ve denizi hiç görmeyen ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan "100 Öğrenci 100 Veli Projesi” kapsamında Alaçam Gökçeboğaz İlköğretim Okulu öğrencileri bugün belediye otobüsleri ile köylerindeki evlerinden alınarak Samsun'a getirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark, Hayvanat Bahçesi, Bandırma Vapuru ve Kurtuluş Yolu gezdirilen öğrenciler, velileri ve öğretmenler unutulmaz bir gün yaşadılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, öğrencilerle Samsunum1 Gemisi'nde bir araya gelerek onlara çeşitli ikramlarda ve hediyelerde bulundu. Daha önce hiç deniz görmemiş olan 180 öğrenci, velileri ve öğretmenleri ile birlikte Karadeniz turuna çıktı. Öğrenciler, Başkan Yılmaz'a sevgi gösterisinde bulundular. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Özellikle ilçelerimizdeki çocuklarımızın hiç hayatında gemiye binme şansı yok. Buna kıyı ilçelerimizi de dahil edebiliriz. Okullarımızın yönetiminden bu tür talepler geldiğinde çocuklarımıza deniz havası aldırıyoruz. Onların hatırlarında biz küçükken Samsun limanından şehri uzaktan görmüştük, gezmiştik diye bir iz bırakmaya çalışıyoruz. Bir deniz kentinde, bir sahil şehrinde olmanın güzelliğini yaşatmaya çalışıyoruz, Ben bundan zevk alıyorum" dedi.

 

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102