banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

İDO'yu Protesto Ettiler!

Yalova'da vatandaşlar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesinin 'esnek fiyat' kampanyasına tepki gösterdi.

GÜNCEL 23.02.2012, 13:26
2238
İDO'yu Protesto Ettiler!

Yalova'da vatandaşlar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesinin 'esnek fiyat'kampanyasına tepki gösterdi.

Yalova'da vatandaşlar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesinin 'esnek fiyatkampanyasına tepki gösterdi. Nene Hatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, İDO önünde bir imza kampanyası düzenledi. Yalova ile İstanbul arasında en önemli ulaşım aracı olan İDO feribotlarında uygulanan anlık fiyattarifesine karşı olduklarını belirten Yalovalılar, uygulamanın kaldırılmasını istedi. 

Nene Hatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Lale Dondurmacı İDO'yu protesto için toplandıklarını ifade ederek bir basın açıklaması yaptı.

 

Dondurmacı, "İDO'nun aylardır Yalova hattına yönelik olumsuz tavırları, işletmenin özelleşmesiyle de devam etmektedir. Özellikle; tekelciliğin verdiği rahatlıkla haksız kazanç elde etmeye çalışan İDO, bilet fiyatlarındaki keyfi uygulamalarla vatandaşı canından bezdirmiştir. Vatandaşın cebindeki paraya göz diken ve esnek bilet fiyatı uygulaması ile haksız rekabette bulunan, feribotlarda yolculuk yapanların her birinden ayrı ücret alan İDO'nun uygulamalarını protesto ediyoruz. Bununla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni, İDO'yu, Rekabet Kurulu'nu ve Başbakanlığı göreve çağırıyoruz. Bu uygulamaların devam etmesi halinde haksız rekabeti önlemek amacıyla mahkemeye gideceğimizi de bildirmek isteriz." dedi.

Yorumlar (5)
dursun 10 yıl önce
size az bile yapıyorlar koskoca ido özelleştirilirken neden tepki göstermediniz iş işten geçtikten sonra ne yapsanız boş.
orhan bayer 10 yıl önce
bu daha başlangıç ey yalova halkı....

özelleştirmeler yapılırken, ido çalışanlarına personele hayatı zindan ederken de sizleri haberlerde görmek isterdik...zamannda personeline sizleri daha iyi yerlerde görmek istiyoruz istifa edin daha iyi firmalarda çalışın diyenler, sizlere de elbet siz daha güzel ulaşım araçlarına layıksınız diyebilirler...
gemi inşa müh. 10 yıl önce
özelleştirme karşıtları hemen fırsat bilip yorum yazmış. dünyada kaç devlet tekne işletmeciliği yapıyor? tabiki özelleşecek. sadece özelleştirmeyi bile dünya standardında beceremediler ben bunu eleştiriyorum. ama siz idocular belediyeden yağlı maaşları cebe indiriyordunuz, şimdi bakın bakalım özel sektörde böyle yağlı iş varmıymış. vatandaş parayı kolay kazanmıyorsa kimse kolay kazanmasın.
dursun 10 yıl önce
ne oldu sen işi giremedin diye zorunamı gitti + belediyeden yağlı maaş alan adamları açıklada bizde bilelim ,İdoda bende çalıştım hiç öyle senin dediğin gibi yaglı maaşda yok

biz zaten bu zihniyetin yüzünden 1 arpa boyu yol alamadık yüksek maaş alanları aşagıya düşürmeyi düşünüyorsun acaba düşüncen düşük maaş alanların maaşlarını yükseltmek olsa daha iyi olmazmı.
Kurdoğlu Muslihiddin Reis 10 yıl önce
Dursun a katılıyorum. Özelleştirmenin amacı çalışanı köleleştirip patronu zenginleştirmek değildir. Özelleştirmenin amacı hizmeti iyileştirmektir. Bir amacı da sermayenin tabana yayılmasıdır. Bizde bu ikinci amaç unutulmuştur. Elbette ki çalışan özelleşince daha yüksek maaş almalıdır. Buna yağlı maaş diyen zihniyeti kınıyorum.
19
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak 03:38
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:32
Yatsı 22:16
Günün Karikatürü Tümü