Horizon-1 Bu Akşam Serbest

8 Temmuz’da kaçırılan Türk gemisi Horizon-1 için, bağlı olduğu şirket yetkilileri ile Somalili korsanlar arasında yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı.

Horizon-1 Bu Akşam Serbest

Horizon-1 bu akşam serbest
 
8 Temmuz’da kaçırılan Türk gemisi Horizon-1 için, bağlı olduğu şirket yetkilileri ile Somalili korsanlar arasında yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı.

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, şirket yönetimi ile korsanlar arasında uzun süren fidye pazarlıklarının yeni sonuçlandığını, geminin bu akşam serbest bırakılmasının beklendiğini belirtiyorlar.

Ancak yetkililer, korsanlara yapılan ödeme konusunda herhangi bir açıklama yapmadılar.

Gemi sahibi şirketin, Horizon-1’in serbest bırakılacağına ilişkin, mürettebat ailelerini de bilgilendirdiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
. .
. . - 10 yıl Önce

Rabbime binlerce kez şükürler olsun onca özlem ve sıkıntı artık bitiyor.Çok özledik hepinizi sağ salim gelmeniz dileklerimle.

Gözümdeki yaşlar bu defa sevinçten.

elif can
elif can - 10 yıl Önce

rehinelere ve ailerine geçmiş olsun inş mürettebat sağsalim bir şekilde ülkemize döner

banu
banu - 10 yıl Önce

ben mürettabat yakını olarak hiç bir şekilde haber verilmediğini ve tesadüf eseri okumuş olduğum haberden öğrendim, şirketin avukatını aradım fakat böyle bir şeyin olmadığını olsa şirketin hemen kendilerine haber vereceğini söyledi hani şirket avukatını öne atıyodu avukata yönlendiriliyordu ne oldu... nasıl oluyoda avukat böyle birşeyin gerçekleşmediğini söylüyo birbirlerinden haberi yok, handisi doğru söylüyo şirkette 5-6 günü bulabileceğini idda ediyor ,rabbimden tek dileğim bu sürece kadar söylenen yalanlar içerisinde iyişallah bu doğrudurda artık sona ulaşırız çok yorulduk artık yüzümüz güler rahat bi nefes alabiliriz hala bi mucize olsun diye beklemeyiz,

banu kalpar
banu kalpar - 10 yıl Önce

saat 16:30 da yazmış olduğum yorumun niçin yayınlanmadığını öğrenmek istiyorum, şirket FİDYEDE anlaşıldı diyor avukat bas bas tv de böyle bir anlaşmaya varılmadı diyor, hangisi doğru şirket yetkilisi fatih bey mürettebat yakınlarına haber verildi diyor sanki o koskoca gemide 3 personel varmış gibi 3 kişinin ailelerine msj atarak haber veriliyor diğer personeller ağaç kavuğundanmı çıkmış hangi personelin ailesi baskın çıktıysa sadece onlaramı haber veriliyor pardon ama bu kadar yalanlar üzerine kurulu bi süreci nasıl küçük sıyrıklarla atlatmaya çalıştıklarını hala kafam almıyor, keşke 1 kez 84 gün süre zarfı içinde söyledikleri yalan içerisinde bu dedikleri doğru çıksada bizlerin yüreklerine su serpip neler yaşadığımızı,nasıl o 84 günü geçirdiğimizi ve nasıl acılar çektiğimizi bi nebzede olsa anlayabilseler ne olur doğru olsun rabbimden tek dileğim bu, SAYGILAR

rana demirci
rana demirci - 10 yıl Önce

gemi firmasının yakını falan değilim ama gerçekten reklam yaparak medya kuruluşlarından para aldıgınızı düşünmekteyim eminim bilgi sizinle paylaşılmak istenmemiştir.Bu kadar konuşacagınıza insan gibi davranın ki muamelesi insan gibi olsun.

celil  calıskan
celil calıskan - 10 yıl Önce

bu konu için yazılan bütün yorumları okudum ne yazıkkı gercekten ınsan olarak hele bır türk vatandası olarak cok utandım,bu iş sadece Horizon denızcılık sırketının problemı degıldı ne yazıkkı sadece onların ustune kaldı,ne kadar güzel dunya sen yıllar boyunca gece deme gunduz deme calıs ulkeye faydalı olmak ıcın vatandaslarına ıs ımkanı sagla,sonra Allahın yamyamı gelsın senın bırıkımını alsın gıtsın bırakmak ıcın de mılyon dolarlardan bahsetsın,peki su soruyu aklı selım ınsanlar sormazmı?vatan dıyoruz,millet diyoruz,gemıde vatanımızın bır parcası degılmı?sımdı yorumlarında bol keseden atanlar ceplerınde 10 usd verırlermı bu ısın halledılmesı ıcın?kesınlıkle hayır.lutfen ınsanları karalamayalım boyle duzgun ınsanlara bu ulkenın ve bız calısanların ıhtıyacı var.

bir sey konusurken ne konustugumuzu bılelım bu sırketı yakınen tanıyan bırı olarak soyluyorum 84 gün RAHAT BIR SEKILDE BU INSANLAR EVLERINE BILE GITMEDI.sımdı ıs sonlanmaya yakın herkesın yuzu guluyor verılecek parada bır servet pekı sımdı ne yazacaksınız bılmıyorum,hıc kımse Horızon sırketının verdıgı parayı haksızlık olarak nıtelendırecekmı bekleyıp gorecegız

Osman MUTLU
Osman MUTLU - 10 yıl Önce

nasıl haber onaylıyorsun kendiniz yazmışsınız kişileri hedef alan degil diye aysun kaptanın babasını iki gün dövermiş nasıl iş ahlakı bu ?

DenizHaber Editör
DenizHaber Editör - 10 yıl Önce

Haklı uyarınız için teşekkür ederiz. Bahse konu ettiğiniz yorumdaki ibare onayda sehven gözümüzden kaçmıştı. Uyarınız üzerine yayından kaldırılmıştır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176