banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Gündemimiz Ekonomi Olsun İstiyoruz

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesinin Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı bugün (25 Ağustos 2015) yapıldı.

GÜNCEL 25.08.2015, 21:29
Gündemimiz Ekonomi Olsun İstiyoruz

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesinin Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı bugün (25 Ağustos 2015) yapıldı. Toplantıda konuşan Meclis Yönetim Kurulu başkanı Yusuf Öztürk ülke gündemine değinerek artık ekonomi konuşalım, gündemimiz ekonomi olsun istiyoruz dedi.

Yusuf Öztürk:"Ekonominin ana gündem maddesi olduğu bir dönemi bekliyoruz"

DTO İzmir Meclisi Meclis Başkanı Geza Dologh başkanlığında toplandı. Gündem maddelerinden sonra bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk Ülkenin seçim ortamı ve akabinde olağanüstü bir siyasi döneme girdiğini belirterek 2015 yılı gibi 2016 yılınında kayıp yıl olmasından endişe ettikllerini belirtti. Siyasetteki belirsizliğin hem krizi hemde terörü tetiklediğini anlatan Öztürk  "ekonominin ana gündem maddesi olduğu bir dönemi bekliyoruz" dedi.

Yeni bir kriz geliyor; Bu"Made in China" krizi

Ülke siyasi gündem ve terörle boğuşurken dünyada kriz sinyallerinin çoğaldığını, bütün dünya borsalarının önceki gün çöktüğünü anlatan Öztürk 2008 finansal krizinin bir ekonomik kriz halinde yeniden dünyanın başına çökeceğinin konuşulduğundan sözederek;"Çin önce konut kriziyle sonra hisse balonuyla sarsıldı. Artık herkes Çin ekonomisinin sert düşüş yaşayacağından söz ediyor. Nitekim denizcilik sektöründe de tehlike sinyalleri çoğalıyor. Baltık Kuru Yük Endeksi yaz döneminde tahıl taşımaları ile biraz yükselmişti. Endeks 1222 puanı gördükten sonra dün yine 1000 puanın altına düştü. Denizde çok fazla gemi var. Düşük hurda fiyatları gemilerin hurdaya gidişini de engelliyor. Yük yok, gemiler doldurulamıyor" dedi.

 

Yorumlar (1)
ÜYELER 4 yıl önce
Fotoğraflara bakılırsa meclis üyeleri çok eksik, fotoğrafları dışarıdan dinleyici gelenler kurtarmış.

Defal arca söyledik bilinenleri yönetim kurulu başkanı temcit pilavı gibi anlatmasın, basılı olarak gelenlere verilsin.Başkan ve yönetim İzmir ve Aliağa için 25 yılda yapılamayanları konuşsun, proje üretsin,yoksa körler sağırlar durumu yıllardır.

Yazık oluyor İzmir'e.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?