banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Gemlik Necati Kurtuluş Denizcilik Yüksek Okulu

19 Mayıs 2009’da temeli atılan Gemlik Necati Kurtuluş Denizcilik Yüksek Okulu, eğitime hazır hale geldi

GÜNCEL 09.02.2011, 10:40
Gemlik Necati Kurtuluş Denizcilik Yüksek Okulu

Uludağ Üniversitesi Rektörü merhum Prof. Dr. Mete Cengiz ve Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler tarafından Nisan 2009’da imzalanan protokol ile yüksekokul binasının yapımını Gemlik Belediyesi üstlenmişti.

Bu yıl YÖK kitapçığında yer alması beklenen Denizcilik Yüksekokulu binasında inceleme yapan Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, binanın öğrenci kabul edecek duruma gelmesinden mutlu olduklarını söyledi.

İngilizce hazırlık sınıfıyla birlikte eğitim süresinin 5 yıl olacağı Gemlik Necati Kurtuluş Denizcilik Yüksekokulu 963 metrekare alan üzerinde 3 kat olarak inşa edildi.

Binanın her türlü alt yapısı, çevre aydınlatması, kalorifer tesisatı ve bahçe düzenlemesi Gemlik Belediyesi tarafından yapıldı.

 

Yorumlar (8)
DENİZCİ 10 yıl önce
OLULUN 963 M2 ALAN ÜZERİNE VE 3 KATLI İNŞA EDİLDİĞİ YAZIYOR HABERDE AMA HABERE KONU RESİM KOCA BİR ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİNE AİT GİBİ GÖZÜKÜYOR . RESİM UÜ GÖRÜKLE KAMPÜSÜNE AİT OLSA GEREK....NEDEN HALA ÜNİVERSİTE DİYE İLKÖĞRETİM OKULLARINA YARAŞIR BOYUTTA OKULLAR İNŞA EDİYORUZ Kİ ??TABELA ÜNİVERSİTELERDEN ARTIK KAMPÜS ÜNİVERSİTELERİNE GEÇMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?SAYGILAR.
Hamdi Temiz 10 yıl önce
eğitimci kadrosu hazır mı acaba? Günümüz şartlarına yakışır eğitim verilebilecekler mi?
hamdi bey 10 yıl önce
okul üstüne okul açılıyor.tebrik ederim.tekelciliği bitirmek isteyenlere
ceyhun yurdakul 10 yıl önce
hazırlıkla birlikte 5 yıl olduguna göre doğal olarak uzak yol ehliyeti verilicek. buda iyi bir şey aslında sanat okulları ve 2 yıllık okullardaverilen ahliyetler bir işi yaramıyor çünkü duvara resim niyetine asmaktan başka. hangi mantık ürünü anlamıyorum 3000 kw baş mak. veya kaptan 3001 oldumu bir işe yaramıyor eskiden kademeliydi. örnek 3000 de baş veya kpt 5000 2.mak & 2.kpt 8000 zbt gibi bu ehliyetleri bu hale getirenleri allaha havale ediyorum ve kınıyorum umarın en kısa sürede bu sacmalıga bir son verilir.tabi rantta cevirmeden kanunda yeri var 4 yıllık eğitim alamıyan uzak yol alamaz diye ama ver 7000 tl kursa git sınavıda verdinmi al uzak yolu altta kalanın canı cıksın pratikten gelen ne yapsın peki baş mak & kpt olsun 2 yıl hizmet kurs yani pra aldın uzak yolu bunu şimdi sayın büyüklerim 2.lik vermediğiniz bu adamlara uzak yolu nasıl vericeksiniz bu haksızlıgı adaletti bir biçimde düzeltin. birde yakın seferde 4000 kw uzak seferde 3000 peki neresi kime göre yakın adam güney amerika sahili usa hattında calısırsa bu mantıgta göre nasıl uzak yol oluyor dünyada bu kadar sacma ehliyet düzeni varmı merak ediyorum kalın saglıcakla benmi denizi bıraktım sayenizde saygılar
izzet kaptanoğlu 10 yıl önce
Gemlikte yaşıyorum kaptanım yazılan isimler doğru fakat böyle bir yer nerede görmedim.Gemlik zaten bir avuç memleket nereye yapmışlar acaba? Birde madem 5 yıllık eğitim verecek uzak yol verecek ozaman fakülte açsınlar bu ülkenin daha çok gemisi batar..
Denizci Dost 10 yıl önce
Selamlar yorumlardaki sorulara cevap vermek istiyorum öncelikle okulun yerini soran gemlikte oturduğunu söyleyen kişiye Gemlikteki eski Sümerbank fabrikasının yerini sorarsa gemliklilere herkes gösterecektir işte orası özelleştirme aşamasında Uludağ üniversitesine hibe edildi. İşte o gemliğin heryerinden görülebilen araziye yapıldı bu yüksekokul.

İkinci olarak cart curt okul açılmasını eleştiren arkadaşa cevabım; Gemide çalışmanın artık eski cazibesini kaybettiğini bunu kaybedelide 5 seneyi geçtiğini söylemek istiyorum. Bundan sonra bu okullara girip öğrenci olacaklar bunu bilerek girsinler. Hatta bu son ekonomik krizden sonra türkiyede gemicilik sektörüde gemi inşa sektörüde kolay kolay iflah olmaz.Ellerinde imkan olan gençler kariyerlerini değiştirebiliyolarsa bu sektörden uzak dursunlar.Üçüncü cevabımda bu okullara akademisyenin nasıl bulunacağını dert eden arkadaşa olacak. Türkiyenin hiçbir okulunda kaliteli akademisyenin olmadığını akademisyenlerin hepsinin düşük maaşla günü kurtaran işsiz güçsüz tayfa olduğunu artık görmesi gerekli.Bu arkadaşında elinde imkan varsa çocuklarını yurt dışında okutmasını hatta oradaki eğitimlerden sonra mümkünse çocularını o ülkelerde iş güç sahibi yapıp Türkiyeye dönmemesini sağlamasını tavsiye ediyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 10 yıl önce
Sayın Denizci dost.Bu ne kadar kötümser bir yorum böyle!? Gençlerin morallerini bozmak için bundan daha kötü bir yorum yapılamaz. Genç denizcilere ve adaylarına şunu söylemek isterim ki yapılan eğitime göre ehliyet verilmesinden doğal daha ne olabilir? Her meslekte bu vardır. Siz denzici dost adıyla yorum yapana bakmayın. Aslında o denizci düşman diye imza atsaydı daha iyi olurdu. Kıyılarımuza ve sonra açıkdenizlere bakın, ülkemiz ve dünya denizleri kaliteli iyi eğitilmiş denizciler bekliyor. Bakın İmam Hatip meslek lisesi mezunları polis olacakmış, yani bundan böyle tüm deniz polisleri de deniz meslek lisesi mezunları olacak demektir. Deniz Gümrük Muhafaza memurlarının da deniz meslek lislerinden mezun olabileceklerini düşnürsek en az 5.000 deniz meslek lisesi mezunlarına iş yeri hazır demektir. Daha ne olsun? Haydi Allah selamet versin.

www.refikakdogan.com
orkuN 10 yıl önce
denizci abilerim yorumlarını belirtmişler..hepsine çok teşekkür ederim.bir kaç eleştiride ben getirmek istiyorum.Okulların kaliteli eğitmen bulması özelliklede güverte alanı için neredeyse imkansız,var olan hocalarda ya özel denizcilik üniversitelerine ya da kökleşmiş üniversitelerde görev almakta.haklarıda var,3-5 dönüm üstüne laboratuvarları hazır olmayan akademisyenleri bulunamayan ve de gelecek planlaması belli olmayan okullardan bende uzak dururdum.son dönem de böyle bir çok okul açıldı,bende bu okullardan birinin öğrencisiyim.açılan okul 5 yıllık eğitim veriyor diye direk yüksek ehliyet vermiyor,genelde bu tipte açılan okullar deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümünü faal hale getiriyorlar.Buda 5 senenin sonunda yat kaptanlığı ehliyeti alacagınız anlamına geliyor.eger isterseniz uzak yol kursuyla yükseltebiliyorsunuz tabi..bizler bazı hayallerin peşinden giderek,üniversite hayatımızı gençliğimizin 5 senesini bu tip okulların açıldığı ücra yerlere gömdük..eğer gerçekten gençler düşünülüyorsa yapılması gereken tek bir şey var..bu okullar derhal kapatılmalı ve merkezi bir yere bir denizcilik üniversitesi adında birleştirilmeli.bu yapılamayacak iş değildir..son dönem açılan7 okula 7 simülasyon yangın gemicilik vs. laboratuvarları kurulacagına bir üniversiteye bunların yarısıkurulsa bile yeterli gelecektir.ve de maliyeti de gayet düşük olacaktır.hem gençler kampüshayatı yaşar hemde daha iyi bir eğitim alabilirler..önerilerimi değerlendirirseniz minnettar kalırım..
14°
açık
banner102