banner191

banner148

banner179

banner176

"Gemiyi alıkoymadık, Fırtınadan Sığındı"

Gürcistan Abhazya’dan dönen Türk gemisinin alıkonulduğunu haberini yalanladı.

GÜNCEL 23.03.2013, 19:43

Gürcistan Abhazya’dan dönen Türk gemisinin alıkonulduğunu haberini yalanladı.

Gürcistan, Abhazya’dan Türkiye’ye giden Ayder adlı geminin uluslararası sularda alıkonulup Poti limanına çekildiği ve gemi mürettebatının gözaltına alındığı yönündeki haberleri yalanladı. Geminin fırtınadan dolayı yoluna devam edemediğini açıklandı.

Abhazyalı yetkililer Abhazya’dan Türkiye’ye yük taşıyan geminin alıkonulmasını korsanlık olarak nitelemiş ve Gürcistan’ı suçlamışlardı.

Gürcistan güvenlik güçleri fırtınanın dinmesinin bekleyen gemi mürettebatının Poti’de özgürce dolaşabildiğini kaydediyor.

Yorumlar (1)
tunca çakır 7 yıl önce
iyi günler
'ayder gemisi tutuklandı'haberine gürcistanda başımdan geçen olayı örnekleyerek 'bize yapılan muamele insanın zoruna gidiyor.zira bizden nemalanan bir ülkedir.gerçi gemide ruslar var eğer bir hukuksuzluk yapılmadı ise bırakırlar.inşallah kurtulurlar' cümlesi içerikli yorum yapmıştım.gemi serbest bırakıldı.şimdi demezlermiki geçmişte butür olayda türk gemileri ve gemiadamı için bizim yetkililer türk denizcilerini koruma adı altında ne yaptı.geçmişte bu tür olaylarda küçücük bir çabamızda hiçbir mağduriyet olmayacaktı.gene söylüyorum,onlar bizden nemalanan ülkedir ve komşuyuz.umarım bende haddimi aşmadım.saygılar kpt tunca çakır
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?