banner191

banner148

banner179

banner176

Gemi Acenteleri Sendikayı Eleştirdi

Gemi Acenteleri Birliği Başkanı Akın Ağaoğlu, hükümetin ek mesai uygulaması nedeniyle Gümrük Çalışanları Sendikası’nın (Güç-Sen) fazla mesai çalışmama tavrını “sorumsuzluk”...

GÜNCEL 08.08.2009, 09:37
Gemi Acenteleri Sendikayı Eleştirdi

Gemi Acenteleri Birliği Sendikayı Eleştirdi

Kıbrıs Türk Gemi Acenteleri Birliği Başkanı Akın Ağaoğlu, hükümetin ek mesai uygulaması nedeniyle Gümrük Çalışanları Sendikası’nın (Güç-Sen) fazla mesai çalışmama tavrını “sorumsuzluk” olarak niteledi.   Ağaoğlu, bu tavrın kendilerini zora soktuğunu bildirerek, bu konudaki önemli kararların ilgili tüm taraflar dikkate alınarak verilmesini istedi. 

Birlik Başkanı Akın Ağaoğlu, Hükümet’in fazla mesaiyle ilgili almaya çalıştığı karara karşı Güç-Sen ve Hükümet’in yaptıklarına saygıyla bakıldığına işaret ederek, “Ne var ki ilgili kurumlar ve kuruluşlar, bizler için çok ciddi bir maliyet ve külfet olan bu iş yavaşlatmalarını gündemlerine almadan önce birden fazla düşünmeleri gerektiğine inanmaktayız” dedi. 

Ağaoğlu, “sorumsuz” diye nitelediği davranışların, bekleyen gemiler, TIR’lar, gümrüklenmemiş konteynerlere; yani sadece kendi sektörlerine zarar verdiğini ileri sürerek, bu tür kararların, mümkün olduğu kadar her kesimin (çalışan-özel sektör) ortak bir noktaya yaklaşacakları bir konumda karara bağlanmasının doğru olduğunu belirtti. 

“İşlerin de aksamaması için görevi olduğu halde Bakanlık tarafında göreve çağrılan ve 'art niyet' düşüncesi ile görevine gelmeyip iş aksadan memurlar hakkında da ilgili bakanlıkların soruşturma açması gerektiğine, disiplin cezalarının uygulanmasına inanmaktayız” diyen Ağaoğlu, bir gün karar alındıktan sonra sırf gümrük çalışanları beğenmedi diye ertesi gün aynıya dönmek, arzulanan, çağdaş çalışma sisteminden çok uzak bir davranış biçimi olduğunu kaydetti. 

Ağaoğlu, tüm tarafların, ciddi  kararlar almadan KKTC’nin tüm ticari bağlantılarını hazırlayan,  dünyayı KKTC’ye, KKTC’yi dünyaya bağlayanlar olarak kendilerini de dikkate almalarını istedi.

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?