banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Erdoğan'dan AB'ye: Ne zamandan beridir Türkiye'yi idare etmeye başladınız?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vize muafiyeti için Türkiye'nin terörle mücadele yasalarını yumuşatmasını isteyen Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi. Erdoğan, "Siz ne zamandan beridir Türkiye'yi idare etmeye başladınız?" dedi. Cumhurbaşkanı...

GÜNCEL 12.05.2016, 15:00
61
Erdoğan'dan AB'ye: Ne zamandan beridir Türkiye'yi idare etmeye başladınız?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vize muafiyeti için Türkiye'nin terörle mücadele yasalarını yumuşatmasını isteyen Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi. Erdoğan, "Siz ne zamandan beridir Türkiye'yi idare etmeye başladınız?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen 'Türk Siyasi Tarihinde Yerli ve Milli İrade Programı'nda konuştu. Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye vize muafiyeti için şartlar koştuğunu hatırlatan Erdoğan, "İşte AB'nin tavrını görüyorsunuz. Neymiş efendim, terörle mücadeledeki, terör konusundaki tavrımızı yumuşatmalıymışız. Ya bana bak, siz ne zamandan beridir Türkiye'yi idare etmeye başladınız? Kim size bu yetkiyi verdi? Bunlar nasıl demokrat? Bunlar nasıl demokrasiye inanıyor, anlamak mümkün değil." diye konuştu.

"Benzer bir sözü ana muhalefet partisinin başındaki zat söylüyor" diye devam eden Erdoğan şunları kaydetti: "Terör örgütü ne diyorsa, terör örgütü güdümündeki siyasetçiler ne diyorsa bunlar da aynısını söylüyor. Türkiye'nin AB ile ilişkilerini, terör örgütünün ve onun güdümündeki siyasetçilerin taleplerine mahkum edenler, tarihi bir yanlışın içindedirler. Eğer Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine terör örgütünü muhatap alacak kadar küçülmeye razıysa bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Çünkü biz terör örgütüne hangi gözle bakıyorsak onların tezlerini savunanlara da aynı gözle bakarız."

Cihan
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü