Ekonomik kriz şişmanlatıyor!

Dünya nüfusunda büyük oranda kilo kaybı beklenirken, şişmanlığın epey fazlalaştığı görülüyor.

Ekonomik kriz şişmanlatıyor!

Ekonomik kriz ve ürünlerin fiyatlarındaki artış dünya nüfusunun yeme içme alışkanlıklarına dramatik bir etki yaratıyor ve bu etki özellikle ekonomik olarak daha güçsüz olanlarda görülüyor. Dünya nüfusunda büyük oranda kilo kaybı beklenirken, şişmanlığın epey fazlalaştığı görülüyor.
 
Ancak tüketiciler ekonomik kriz dönemlerinde nasıl olur da hem sağlığına hem bütçesine zarar vermeden pazardan doğru ürünleri alabilir? Bu soruya cevabı Balkan Tıp Fakültesi bölüm başkanı ve beslenme uzmanı Maria Kokkinu şöyle cevap veriyor:
 
“Tüketicilerin süper marketlerdeki davranışlarının beslenmeleri, kiloları, yaşam kaliteleri ve de ekonomi yönetimleri üzerinde büyük bir etkisi var. İsterseniz birlikte hayatımızı ve harcamalarımızı bir düzene sokarak neler yapabileceğimize bir bakalım.  Tüketicinin çarşıda-pazarda doğru seçimleri yapabilmesi ve doğru - dengeli bir beslenme benimseyebilmesi için süper marketlerin sınırsız kötü şeylerle, büyük indirimlerle dolu olan çok sayıdaki rafın içinden geçerek beslenme alışverişlerini yapmak için şu 5 stratejiyi takip etmesi, hem kendisi için hem de cüzdanı için iyi olacak:

 1.Karnı açken yiyecek alışverişine çıkmamalı
2.Süper markete gitmeden önce neler alacağına karar vermeli
3.Haftalık alışverişi yazılı olan bir liste hazırlamalı ve bunun dışına çıkmamalı
4.Ürünlerin besin değerlerini iyi okumalı ve yorumlamalı
5.Alışverişlerini süpermarketlerde haftalık rutin zamanlarında yapmalı."

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 8 yıl Önce

bu haberin gercekle alakası yok

dünya optalamasını bakarsak zayıf olan ülke vatandaşı YUNANLILAR

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176