banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Efdal Safel: “Denizcilik, milli ülkümüzdür”

Efdal Safel Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Efdal Safel,tüm denizcilerin gününü kutladı

GÜNCEL 25.06.2015, 01:01
1458
Efdal Safel: “Denizcilik, milli ülkümüzdür”

Efdal Safel: “Denizcilik, milli ülkümüzdür”

Efdal Safel Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Efdal Safel, tüm dünyada kabul edilen 25 Haziran Denizciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda tüm denizcilerin gününü kutladı, denizciliğe emeği geçen herkesi saygıyla andıklarını vurguladı.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin Denizciliği Türkün Milli Ülküsü olarak görüp, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Efdal Safel,”Denizcilik sektörünün ve denizcilerin artan coşkusuyla kutlanan, Denize, Denizciliğe ve Denizciye gönül veren, onun dalgalarının namelerinde hayat bulan tüm denizcilerimizin ve deniz emekçilerimizin 25 Haziran Dünya Denizciler Gününü kutlar; denizciliğimizde emeği geçen herkesi saygıyla anıyoruz” dedi.

Efdal Safel,Denizciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

GAÜ’nün vizyon ve misyonu

Denizciliği Türkün Milli Ülküsü olarak görüp, bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu(GAU-DUYO), kendi vizyon ve misyonu doğrultusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalışmalarını yürütmektedir.

GAU-DUYO, bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalarda olduğu gibi bundan sonra da uluslararası sözleşmeler doğrultusunda ulusal mevzuatımızın eksiklerinin tamamlanması, denizcilerimizin daha iyi şartlarda çalışabilmesi, Eğitim alması ve onların, yani denizcilerin hayatlarının görünmeyen yüzlerinin toplum tarafından daha iyi anlaşılabilmesini sağlamak için çalışmalarına devam edecektir.

Yük taşımada denizcilik sektörü

Dünyadaki yük taşıma işinin görünmese bile yaklaşık yüzde 85’inin denizcilik sektörü tarafından gerçekleştirildiği ve IMO(Uluslararası Denizcilik Örgütü) kayıtlarına göre bu ekonomik olguyu gerçekleştiren bir buçuk milyondan fazla denizcinin denizlerdeki mücadelesinin ve onların yakınlarının yaşantılarının, toplumun diğer bireyleri tarafından anlaşılmasının sağlanması GAU-DUYO görevleri arasında ilk sırayı almaya devam edecektir.

Bu vesileyle tüm denizcilerimizin 25 Haziran Dünya Denizciler Günü’nü kutlarız. Tüm denizcilere Allah selamet versin. Şu an ebedi istirahatinde olan değerli hocamız Halit Gürdeniz’in bir sözünü de günün anlamına uygun olur düşüncesiyle paylaşmak isterim: “Tanrım, denizlerin o kadar büyük ve bizler o kadar küçüğüz ki; bizi himayenden asla mahrum etme”

Yorumlar (0)
19
açık
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:26
Güneş 05:27
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü