banner191

banner148

banner179

banner176

Dokuz Eylül'de Ali Deveci Prof. oldu

1993 yılı ilk mezunlarından ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcılarından Dr. D. Ali DEVECİ profesör unvanı aldı.

GÜNCEL 11.07.2014, 19:50
Dokuz Eylül'de Ali Deveci Prof. oldu

DOKUZ EYLÜL’DE ALİ DEVECİ PROF. OLDU

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nun 1993 yılı ilk mezunlarından ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcılarından Dr. D. Ali DEVECİ profesör unvanı aldı. Prof. Dr. D. Ali DEVECİ’nin ataması Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Kurulu’nun 8 Temmuz 2014 günlü kararı ile gerçekleşti. 

Prof. Dr. D.Ali DEVECİ kimdir?

1971 Fethiye doğumlu olan Prof. Dr. D.Ali DEVECİ, 1993 yılında lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda tamamlayarak, Yüksekokulun ilk mezunları arasında yer almıştır. Mezun olduktan sonra sektörde 2 yıl “freight forwarder”,  “gemi kiralama ve brokerlik” ve “gemi yönetimi” alanlarında çalışmıştır. 

1996 yılında Yüksek Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Uluslararası İşletmecilik Programı”nda tamamlamıştır. Doktora derecesini ise 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü “Deniz İşletmeciliği” bilim alanında elde etmiştir. 

Dr. D.Ali DEVECİ, 2002 yılında DEÜ’de Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmış, 2009 yılında da Pazarlama alanında Doçentlik unvanını almıştır. Dr. D.Ali DEVECİ 8 Haziran 2014 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Yönetimi Anabilim Dalı’na Profesör olarak atanmıştır.  

1994 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak çeşitli kademelerde görev alan Prof. Dr. D. Ali DEVECİ aynı zamanda Fakülte’de Dekan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Dr. D. Ali DEVECİ’nin üstlenmekte olduğu idari ve akademik görevler Fakülte Kurulu Üyeliği, Deniz Ulaştırma İşletme Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Lojistik Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı ve DEU Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğini kapsamaktadır. Dr. D. Ali DEVECİ 5 yılını dolduran DEU Denizcilik Fakültesi Dergisi’nin Sorumlu Müdürlük ve hakemlik görevini üstlenmektedir. 

Prof. Dr. D. Ali DEVECİ İntermodal/Multimodal Taşımacılık, Deniz Taşımacılığı, Gemi Acenteliği ve Forvarder İşletmeciliği, Gemi Kiralama ve Brokerlik, Dış Ticaret, Uluslararası Lojistik ve Lojistik Hizmetleri Pazarlaması, Taşımacılıkta Dokümantasyon ve Sözleşmeler alanlarında lisans ve lisansüstü düzeylerde dersler vermektedir. Deniz ticareti, liman işletmeciliği, lojistik ve intermodal taşımacılık alanlarında çok sayıda ulusal ve uluslararası yayınlanmış eserleri bulunmaktadır. 

Dr. D.Ali DEVECİ, 2002 yılında Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Mezunlar Derneği’nin (şimdiki DEFMED) kurucu başkanlığını üstlenmiş ve iki dönem Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. 

Prof. Dr. D.Ali DEVECİ ulaştırma ve denizcilik ile ilgili çeşitli ulusal rapor ve proje çalışmaları içerisinde yer almıştır. Bunlar sırasıyla; 10. Ulaştırma Şurası İntermodal Taşımacılık ve Lojistik Raporu, 11. Ulaştırma Şurası Denizyolu Ulaştırması Çalışma Raporu, DPT IX. Kalkınma Planı Deniz Ulaştırması Özel İhtisas Komisyonu Raporu, TUSİAD Ulaştırma Sektörü Raporu, DLH Ulaştırma Yapıları Master Plan Çalışması, DLH Turizm Kıyı Yapıları Master Plan Çalışması, Türkiye-Hollanda arasında İntermodal Taşımacılık ve Lojistik Alanda Bilgi Değişim Projesi şeklindedir.

Yorumlar (3)
HAKKI TOROS 6 yıl önce
Eğitimi ile ilgili meslek yapanlar ve görevlere gelenler daha başarılı oluyor.

Sağlık ve başarı dileklerimle Prof.Dr.Durmuş Ali Deveci.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Sayın Ali Deveci'nin profesör olmasını kutlar başarılar dilerim.Kim ne olursa olsun tek amacımız Türk Deniz Ticareti filosu ve eğitiminin yükselmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeliyiz. Bir babayiğit arıyorum, günümüzde neden Türk armatörleri yabancı bayrağa kaçıyor ya da YABANCI BAYRAK ÇEKEN TÜRK ARMATÖRÜNÜ NEDEN tÜRK BAYRAĞINA DÖNDÜREMİYORUZ araştırmasını yapacakl bir babayiğit arıoyoyorum. Bir babayiğit arıyorumi, Türk deniz Ticaret filosuna zabitan yetiştiren okulların kalitelerinin yüklselmesi için araştırmalar yapacak ve bunları yayınlayacak bir babayiğit arıyoruım. Çünkü: "Vatanın bağrına dişman dayamış

hançerin i; Yok mu kurtaracak bahtı kara maderini(anasını )? durumunda vatan sözkonusu olduğunda gerisi teferruattır diyoruz ve Sayın Deveci ye Allah selamet versin diyoruz. www.ref,kakdogan.com
Harun Şişmanyazıcı 6 yıl önce
Sn Ali Deveci

Yeni akedemik ünvanınızı kutlar bu güne kadar yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızın ve Türk Denizciliğine katkılarınızın devamını dilerim.

Saygıla rımla,

Harun Şişmanyazıcı
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?