Doğuş Marinayla Hırvatistan'a Uzandı

Marinacılıkta Turgutreis ve Didim’den Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyılarına geçen Doğuş Grubu, yurtdışına ilk açılımını yaptı.

Doğuş Marinayla Hırvatistan'a Uzandı

75 milyon Euro’luk imza attı, marinayla Dalmaçya’ya uzandı     

Marinacılıkta Turgutreis ve Didim’den Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyılarına geçen Doğuş Grubu, yurtdışına ilk açılımını yaptı. Bu alanda bölgesel yatırımcı olma hedefi bulunan Doğuş Grubu, Sibenik’teki mevcut marinaya hem geliştirici hem de işletmeci ortak olduk. Grup, bu marinadaki yeni yatırımlar için ABD ve Hırvat ortaklarıyla 75 milyon Euro’luk bir projeye imza attı.

D-MARİN ile marinacılık alanına hızlı bir giriş yapan Doğuş Grubu, yurtdışına da açılıyor. Bu alanda ‘bölgesel yatırımcı’ olmayı hedefleyen Doğuş, uluslararası ilk yatırımını Hırvatistan’da yapacak. Doğuş, Dalmaçya kıyılarındaki mevcut marinanın geliştirilmesi için yapılacak 75 milyon Euro’luk yatırımının 3’te birini karşılarken, marinanın işletmesine de ortak olacak.

Amerikan ve Hırvat ortak

İşletmesini de yapacak

İki otel inşaat edecek

Dalaman’a 100 milyon  dolar ayırdı

DOĞUŞ Grubu yetkililerinin verdiği bilgilere göre, marinacılıkta yurtiçindeki yatırımlara da devam edilecek. Bu zamana kadar Turgutreis ve Didim’de kurduğu D-Marin marinaları ile toplam 110 milyon dolardan fazla yatırım yapan grup, halen proje aşamasındaki D-Marin Dalaman Marinası için ise 100 milyon doların üzerinde yatırım planlıyor.

Stratejimizin en somut örneği

HIRVATİSTAN Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç’in de katıldığı imza töreni için Hırvatistan’da bulunan Doğuş Holding CEO’su Hüsnü Akhan, şu açıklamayı yaptı: “Hırvatistan’da yaptığımız anlaşma marinacılık ve yatçılık sektöründe bölgesel oyuncu olma stratejilerinin en somut sonucu. Hırvatistan marinacılık ve yatçılık alanında dünyanın en hareketli pazarı. Akdeniz havzasında giderek etkinliğini artıran, bu alanda hem deneyim hem de potansiyel açısından çok kuvvetli bir oyuncu. Bir yandan bu ülkenin bu alandaki önde gelen yatırımcı ve hizmet sağlayıcılarından NCP ile, diğer taraftan lüks marinacılıkta liderliğini kanıtlamış ABD’li IGY ile ortaklığımız, D-Marin ile Türkiye’de ulaştığımız başarılı noktanın, uluslararası alanda da tescili anlamına geliyor.”
 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176