DÖDER 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Denizcilik Müsteşarı Hasan NAİBOĞLU'nun da katıldığı Genel Kuruldan sonra Türkiye'de Denizcilik Eğitimi konulu seminer yapıldı.

DÖDER 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Denizcilik Öğrencileri Derneği (DÖDER) 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı

DÖDER öğrencilerinin gerçekleştireceği öğrenciler, genel kurulda Başkan ve 18 üye okulundan yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi ardından Denizcilik Müsteşarı Hasan NAİBOĞLU'nun yanısıra Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ; İstanbul Liman Başkanı Mustafa Azman'ın da katılım gösterdiği  genel kuruldan sonra ve geleneksel hale gelen DÖDER seminerlerine bir yenisini daha eklediler.

Türkiye'de denizcilik eğitimi seminerinde katılımcı ve konuşmacılar şu şekilde gerçekleşti:

 • Prof. Dr. Necmettin AKTEN - Türk Gemi Adamlarımızın Yurt Dışına İhracı
 • Prof. Dr. Osman Kamil SAĞ  - Türkiye'de Denizcilik Alanında Akademisyen İhtiyacı ve Yetiştirilmesi
 • Prof. Dr. Ahmet Dursun ALKAN - Gemi İnşa Sektöründeki krizin öğrencilerimize etkileri
 •  

  YORUM EKLE
  YORUMLAR
  cengizhan sönmez
  cengizhan sönmez - 10 yıl Önce

  cansu hanım yazınıza cok guldum gercekden bı doder logosunun etrafına bakın ıstersenız bıraz ornek alabılyıosanız ne mutlu sıze...

  Cansu Ceyhan
  Cansu Ceyhan - 10 yıl Önce

  Bunlar nasıl denizcilik öğrencileri acaba hiçbirinde üniforma yok. Zaten başta itüdf ayrıca bildiğim kadarıyla Dokuz eylül ve KTÜ bu derneğe üye değil. Başka kim var denizcilik öğrencisi 2yıllıklar mı kurslar mı. Bu derneğin adının 2 yıllık ve kurslar için Denizcilik öğrencileri derneği olması gerektiğini düşünüyorum.

  Onur Ömer BİLGİ
  Onur Ömer BİLGİ - 10 yıl Önce

  Sayın Cansu CEYHAN;

  Denizcilik eğitimi sadece saydığınız bu 3 kurumla yürümüyor sadece bu 3 kurum eğitim vermiyo ve eleman yetiştirmiyor bu sektöre.İTÜ Denizcilik Fakültesi,9 Eylül Denizcilik Yüksekokulu ve KTÜ Denizcilik Fakültesi her zaman aramızda görmek istediğimiz eğitim kurumlarıdır fakat kendi tercihleri sebebi ile aramızda bulunmamaktadır.Unutmayınız ki denizcilik eğitimi alan herkes Denizcilik Öğrencisidir ve bu dernekte bulunmaya söz sahibi olmaya hakkı vardır.Saygılarımla...  Denicilik Öğrencileri Derneği

  Denetleme Kurulu Başkanı

  Denizler
  Denizler - 10 yıl Önce

  Önce kurumların isimlerini doğru söyleyelim. DEÜ'de artık Denizcilik Fakültesi vardır. KTÜ de ise, Deniz Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır. Denizcilik Fakültesi değil. Neden acaba Denizcilik konusunda Türkiye'nin ilk üçü olan bu fakülteler üye değil. Bir bilen var mı ? Bunun eksikliğini dernek kendi yapısında arasın. Göstermelik aktivitelerle bir yere gelinmiyor. Boş işler boş. Oturun derslerinizi önce adam gibi çalışın, birer iyi denizci olun. Bu derneği yönetenlerin okullarındaki başarı ortalamalarını çok merak ediyorum.

  Bir Bilen
  Bir Bilen - 10 yıl Önce

  Bazı kurumlarda rekabetin doğru olmadığına inanıyorum ben. Özellikle temel hizmet dediğimiz alanlarda... Sağlık, Eğitim v.s. Bu tür dernekler her nedense birileri tarafından kullanılıyor diye düşünmek zorunda kalıyorum. Eğitimin ve sağlık hizmetlerinin özelleştirilmesine başından beri karşıyım. Özel demek ticaret demek. Tiaret demek ticari kaygı ve kar amacı gütmek demek. Her iki sektör de ticari kaygı güdülmemesi gereken sektörler. Vehasıl kim ki bu iki alanda faaliyet gösteriyorsa kar amacı gütmediğini sakın söylemesin lütfen, inandırıcı ve samimi değil.

  Türkiye'nin güzide üniversitelerine bağlı köklü fakülteleri de dahil, bazı eğitim ocaklarının bu derneğe üye olmamaları düşündürücüdür.

  Denizcilik alanında eğitim veren kurum öğrencilerinin tümünün bu dernek çatısı altında olmaları temennimdir. Fakat öncelikle bu derneğin gölge dernek olmaktan kurtulması gerektiğine de ayrıca inanmaktayım...

  Cansu Ceyhan
  Cansu Ceyhan - 10 yıl Önce

  bu sektörde söz sahibi bu 3 okuldur. 3 okulu da geçtim itüdf dir. bu okulların orada olması ancak yönetimin bu okullarda olmasıyla mümkündür. aksi halde bir kurs öğrencisinin veya 2 yıllık bir öğrencinin yönetimde olduğu bir yerde bu okulların işi nedir. kendinizi ydoya denk görmeyi bırakın artık...

  fatih yıldız
  fatih yıldız - 10 yıl Önce

  Kursların reklamanı yapmak için yapılmış bir uygulamadır. Kurs reklamı yapılan yerlerde üniversitelerin katılmaması normaldir. Bu derneği öğrencilerin kurabileceğini zannettmiyorum. Bizzat dernek kurdurulmuştur.

  denizisevengenç
  denizisevengenç - 10 yıl Önce

  Gelen yorumlardan gördüğüm kadarıyla herkes kulaktan dolma bir kaç bilgiyle yazılar yazıyor. İTÜDEF'in sektörde söz sahibi olduğunu söyleyen Cansu Hanım biraz yanılıyor bence tabi ki İTÜ'nün sektörde ki personel yetiştirme niteliği diğer okullara göre üstündür, olması gerekirde ama kibirini de biraz geride bırakmalıdır.Denizcilik okul işi değil bilgi ve tecrübe işidir mezun olduğunuzda başka bir okuldan mezun olan öğrenciden üstün değilsiniz İTÜDEF'den mezun olmamış bir çok değerli kaptan ve zabite burdan istemeyerek atıfta bulunmuş oluyorsun ki bu nitelikli bir öğrencinin yapmak isteyeceği bir şey değildir bence. DÖDER'e gelince DÖDER bildiğim kadarıyla kursların desteğiyle kurulmamış bir dernektir. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi DUİM tarafından 'TUDÖB' adı altında kurulan daha sonra resmileşen bir kurumdur. Her sene başkanlığını başka bir okula yani okulda ki öğrenci temsilcisine devreden bir kuruluş DÖDER. İTÜDEF,DEÜ katılmıyorsa dernek tabiki bunun kendisinin yanlışları yüzünden mi olduğunu sorgulamalı. Bu kurumlarda derneğin eksikliklerini,yanlışlıklarını derneğe bildirmeli bu iş laf atarak ilerlememeli. Katılmayan okulların derneğin kuruluşundan bugüne kadar ki faaliyet ve yaptıklarını incelemelerini tavsiye ediyorum. Ama kastettiğim 1999 yılından bu yana olan TUDÖB'den DÖDER'e kadar olan süreç...DÖDER'i korumuyorum ama fevri davranışları da çok uygunsuz buluyorum.


  banner112
  SIRADAKİ HABER

  banner209

  banner191

  banner148

  banner145

  banner179

  banner176