banner191

banner148

banner179

banner176

Dev Gemi Ceviz Kabuğu Gibi Savruldu

Fransa ve İspanya açıklarındaki Biscay Körfezi’nde büyük bir fırtınaya yakalanan 43 bin 500 tonluk lüks yolcu gemisi, dev dalgaların ortasında ceviz kabuğu gibi savruldu.

GÜNCEL 28.01.2009, 17:35
Dev Gemi Ceviz Kabuğu Gibi Savruldu

Dev gemi ceviz kabuğu gibi savruldu 

MADRİD - Fransa ve İspanya açıklarındaki Biscay Körfezi’nde büyük bir fırtınaya yakalanan 43 bin 500 tonluk lüks yolcu gemisi, dev dalgaların ortasında ceviz kabuğu gibi savruldu.

Balmoral adlı  dev İngiliz gemisinin yolcuları, 2 gün önce İngiltere’den herşeyden habersiz mavi tur için yolculuğuna çıktılar.  Ancak açık denizde saatte 96 kilometre hızla esen rüzgara yakalandılar ve bu yolculuk onlar için felakete dönüştü.

Bin 400 yolcu ve 500 mürettebat taşıyan geminin 15 metrelik dalgaların arasında savrularak ilerlemeye çalıştığı olayda kimse hayatını kaybetmedi. Ancak 2 İngiliz yolcunun yaralandığı bildirildi. Yaralılar, helikopterle İspanya’nın kuzeybatısındaki bir hastaneye götürüldü.

Balmoral gemisi azgın dalgalardan kurtulduktan sonra İspanya’nın La Coruna limanına demir attı. 10 günlük seyahat yarıda kesilirken, gemi İngiltere’ye döndü.

Yorumlar (0)
banner225
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?