banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Çanakkale'de 'Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Hazırlık Toplantısı' yapıldı

Çanakkale'de "Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Hazırlık Toplantısı" Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

GÜNCEL 27.09.2019, 09:32
Çanakkale'de 'Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Hazırlık Toplantısı' yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık” projesinin devamı niteliğinde olan "Sıfır Atık Mavi Hareketi", deniz çöplerine yönelik halkın bilinçlendirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması çerçevesinde 10 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatıldı.

Bu kapsamda Çanakkale Valisi Orhan Tavlı önderliğinde 17 Temmuz tarihinde alınan 19 numaralı 'Mahalli Çevre Kurulu Kararı' ile belirlenen, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin katıldığı 'Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Hazırlık Toplantısı', Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Toplantı Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat’ın denizlerdeki kirliliğin önlenmesi ve çevre kirliliği ile mücadele kapsamında yapmış olduğu konuşma ile başladı.

Müdürlük Personeli Çevre Mühendisi Çiğdem Keskin’in “Deniz Kirliliği ve Kaynakları”, “Deniz Kirliliği ile İlgili Mücadele Kapsamında İlimizde Yapılan Çalışmalar” ve “Deniz Çöpleri İl Eylem Planlarının Hazırlanmasında Kurum ve Kuruluşların Sorumlulukları” başlıklı konularını anlatan sunumunun ardından toplantı sona erdi.

toplanti_1.jpgtoplanti_3.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
banner102