banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Çanakkale Boğazı'nda Kayıp 5 Dalgıç Bulundu

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen aramalar sonucunda Bozcaada açıkları Tavşan Adası feneri mevkisinde bulunan 5 kişi, Kıyı Emniyeti-6 botuna alındı.

GÜNCEL 22.12.2008, 17:55
2446
Çanakkale Boğazı'nda Kayıp 5 Dalgıç Bulundu

Deniz'de 25 saat mahsur kalan 5 dalgıç kurtarıldı 

Çanakkale Boğazı'nda Zodyak botla açıldıktan sonra kaybolan ve Kıyı Emniyeti ekiplerince bulunan 5 kişi, botla Çanakkale'ye getirildi. Dalgıçların, kullandıkları botun çapadan kurtularak denize açılması sonucu Tavşanlı Adası'nda 25 saat mahsur kaldıkları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen aramalar sonucunda Bozcaada açıkları Tavşan Adası feneri mevkisinde bulunan 5 kişi, Kıyı Emniyeti-6 botuna alındı.

KEGK-6 botuyla Çanakkale Yat Limanı'na getirilen Ali Koç, Can Sayar, Ünal Kılıç, İlhan Görgü ve Hakan Şen isimli dalgıçlar, buradan ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesine götürüldü.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İlhan Görgü, Tavşan Adası kıyılarında denizde dalış yaptıkları sırada Zodyak botun bağlı bulunduğu çapadan kurtularak denize açıldığını söyledi.

Görgü, “Adada bulunan fenerin aküsünü kullandık. Ateş yaktık, kurtarma ekiplerinin gelmelerini bekledik. Herhangi bir boğulma tehlikesi geçirmedik, fenerin aküsünü kullanarak yaktığımız ateşte balıkları pişirip yedik. Ortalama 25 saat sonra da kurtarıldık” dedi.

5 dalgıcın sağlık durumlarının iyi olduğu, işlemlerin tamamlanmasının ardından taburcu edilecekleri bildirildi.(aa) 

Yorumlar (3)
Cihan Elibol 13 yıl önce
öncelikle geçmiş olsun.o havada botun ufacık çapasına güvenip beş kişi birden suya girip botu kendi haline bırakmak üstelik tavşan adası gibi ıssız ve akıntının son derece güçlü olduğu biryerde affedilmez bir hata doğa da affetmemiş zaten.
cihan dede 13 yıl önce
Öncelikle geçmiş olsun. Ama biraz reklam kokusu aldım.üzerlerindeki elbiseler sığınılan kulübe.
ilhan GÖRGÜ 13 yıl önce
Bizim reklama ihtiyacımız yok bizim sektörümüzde bizi herkez zaten tanıyor.Reklamları biz bot show'da yapıyoruz.

Birde size bir şey sorayım siz hiç hayatınızda 30 saat dalış ebisesinin içerisinde mahsur kaldınızmı?Adayı boş verin......

Biz kendimizden eminiz ama talihsiz bir gün yaşadık sadece kıyıda bizden haber alamayan yakınlarımız dan endişelendik biz yüzerekte çıkardık kıyıya..
19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü