banner191

banner148

banner179

banner176

Bozburun Deniz Hudut Kapısı Açılacak

Bozburun Beldesi'ndeki deniz hudut kapısının kapatılacağı iddiaları asılsız çıktı.

GÜNCEL 23.04.2014, 13:31
Bozburun Deniz Hudut Kapısı Açılacak

Bozburun Deniz Hudut Kapısı, 1 Mayıs'ta Açılacak

Bozburun Beldesi'ndeki deniz hudut kapısının kapatılacağı iddiaları asılsız çıktı.Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin mahalleye dönüştürülen Bozburun Beldesi'ndeki deniz hudut kapısının kapatılacağı iddiaları asılsız çıktı.

Kapının gecikmeli olarak 1 Mayıs'ta açılacağı bildirildi. 16 Nisan 2010 tarihinde törenle Nisan-Kasım aylarında hizmet vermek üzere Bozburun Deniz Hudut Kapısı törenle açıldı. Deniz hudut kapısı, başta Bozburun esnafı olmak üzere yat sahiplerinin de yüzünü güldürdü. Özellikle Sömbeki (Simi) Adası'na olan 9 millik mesafe ile en yakın çıkış kapısı konumunda olması buraya ilgiyi daha çok arttırdı. Bozburun'un Marmaris'e 45 kilometre olması gümrük kapısının burada açılması için tercih sebebi oldu. Geçen yıla kadar Bozburun Deniz Hudut Kapısı bu şekilde hizmet verirken geçen yıl bir ay gecikmeli açıldı. Bu yıl da Nisan sonuna gelinmesine rağmen hudut kapısının açılmaması turizmcilerle denizcileri tedirgin etti. Bozburun Mahallesi Muhtarı Duran Güleç, deniz hudut kapısının ne zaman açılacağı konusunda Marmaris Kaymakamlığı ile görüştü.

Gümrük Müdürlüğü yetkililerinin bu yıl da Gümrük Kapısı'nın geçen yıl olduğu gibi 1 Mayıs'ta açılacağını bildirdiğini anlatan Muhtar Güleç, "Bekliyoruz" dedi. Geçen yıl, Bozburun Deniz Hudut Kapısı'ndan 1443'ü yabancı Bayraklı toplam 2 bin 880 tekne geçiş yaparken gelen yolcu sayısı 16 bin 569 olarak gerçekleşti.

Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?