banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

"Boat Antalya" bugün açılıyor

NTSR Fuarcılık tarafından organize edilen, Boat Antalya Yatçılık ve Su Sporları Etkinliği Fuarı "Boat Antalya" bugün açılıyor. Fuar, 12 mart tarihine kadar açık kalacak.

GÜNCEL 08.03.2006, 01:03
1694

Boat Antalya Yatçılık ve Su Sporları Etkinliği Fuarı 'Boat Antalya' bugün açılıyor.

NTSR Fuarcılık Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Özlem Canik, Türkiye'de yılda ortalama 80 motoryat, 300 yelkenli tekne, 350'nin üstünde orta boy motorlu tekne satışı yapıldığını söyledi.
 
Canik, ''Türkiye, dünya mega yat üretiminde dördüncü sıradadır ve ortalama 250 milyon dolar cirosu vardır. İkinci el tekne piyasası ise 55 milyon dolar. Charter, yat aksesuarları ve ekipmanları ve su sporları toplamı cirosu da 250 milyon doları bulmaktadır. Bu sektörde toplam yıllık işlem hacmi 600 milyon doların üzerindedir'' dedi.
 
Fuarın tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Hüsnü Çöllü de denizcilik sektörü ve fuarla ilgili bilgi verdi. 


Çöllü, Manavgat bölgesinde saç tekne yapımı, Antalya Serbest Bölge'de lüks yat üretimi, dalış ve deniz turizmi olmasına rağmen, Antalya'da denizciliğin geri kaldığını söyledi.
 
Çöllü, ''Türk turizminde oldukça hızlı gelişme gösteren Antalya, denizcilikte sorun yaşıyor. 640 kilometrelik sahili bulunan Antalya denizcilikte geri kaldı. Sadece Antalya değil, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde bu sektörün büyük sorunları var'' dedi. 
 
Fuarda, 'Denizde Can ve Mal Güvenliği ile Deniz Çevre Kirliliği'ne Karşı Alınacak Önlemler' konulu toplantı da yapılacak. 
 
Fuar, 12 mart tarihine kadar açık kalacak.

DenizHaber.Com

Yorumlar (10)
CEM KURAL 15 yıl önce
ANTALYA NEDEN ACABA DENİZCİLİKTE GERİ KALMIŞTIR.MADEMKİ GERİ KALDIGIMIZI BEYAN EDİYORUZ ,KENDİ AGZINIZLA O ZAMAN BAŞKAN OLARAK ÇALIŞMALARINIZI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRMENİZİ VE SORUMLULUK SAHİBİ BİR İNSAN OLARAK GEREĞİNİ YAPMANIZI ARZ EDERİM.
Metin Olgun 15 yıl önce
Demecinizde, Antalya'nın denizcilikte geri kaldığını fakat, hangi konularda geri kaldığını belirtmemiş, detayını vermemişsiniz. Bunu sadece siz biliyorsunuz. Yoksa denizcilerin hepsi biliyor olmasından mı? belirtmediniz.Hadi bunları belirtmediniz... Sorunları tesbit etmişsiniz çok güzel, uzun süredir Başkansınız, bu sorunları neden çözmek için çabalarınızdan söz etmiyorsunuz ya da çözmek için yetersizliğiniz mi? yoksa yetkiniz mi? yok. Kısacası, tesbit ettiğiniz sorunların çözümü için neler yapdınız?
MEHMET DOĞAN 15 yıl önce
SAYIN ANTALYA DENİZ TİCARET ODASI BAŞKANI ÇOK GUZEL BİR NOKTAYA PARMAK BASMIŞ.ELBETTE Kİ BU ANTALYA DENİZCİLİĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.FAKAT NE YAZIKKI KİMSE SORUMLULUGU ÜSTÜNE ALMAK İSTEMİYOR.SON 10 YILDIR BU ŞEKİLDE MALESEF,AMA BUNDA BİR TERS ORANTI VAR SAYIN BAŞKAN İŞYERİNİ 7 KAT LI BİNALARDA SÜRDÜRMESİNE RAGMEN;ANTALYADA Kİ DENİZCİLİK NEDEN GERİ KALMIŞTIR.BUNUDA ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM

kaan uyuğ 15 yıl önce
3 TARAFI DENİZ İLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE'MİZDE MARİNALARDAN VE YATÇILIK SEKTÖRÜNDEN BU KADAR UZAK YAŞAMAK TÜM DENİZCİLERİN ORTAK SORUNU. DÜZENLENEN BU TÜR FUARLARIN DENİZCİLİK VE YATÇILIK SEKTÖRÜNDE GELİŞMELERE VE EN ÖNEMLİSİ DEĞİŞİMLERE YOL AÇACAĞINDAN EMİNİM. BİZLERİ BU FUARLARDA BULUŞTURAN VE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN TÜM DENİZSEVERLERE TEŞEKKÜRLERİMLE. YOLUMUZ AÇIK OLA.... ( TEKNE SEKTÖRÜNDEKİ SİGORTA VE HASAR İLE İLGİLİ KONULARDA TÜM DENİZCİLERE YARDIMCI OLMAK BENİM DE KATKIM OLSUN. )
mehmet öztunç 15 yıl önce
Boat Antalya fuarının bu kadar sönük geçmesini ve Antalya denizciliğinin geri kalmasında kimler sorumlu ise kendi öz eleştirilerini yapmalıdırlar ve derhal gereğini yerine getirmelidirler.Rüzgar nereden esiyorsa oraya dönmemelidirler.
MEHMET GÜLCÜ 15 yıl önce
Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Sn.Hüsnü Çöllü ; kendi teknelerini satmak için Antalya'daki tekne üreticilerini tüketiciye "merdiven altı imalatçıları" diyerek ve Antalya'da yapılan teknelerin limana kayıt olamayacağını söyleyerek Antalya'lı tekne imalatçılarına zarar vermektedir.Bu sektörün geri kaldığını söylemektedir.Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı olarak Sn:Hüsnü Çöllü ; bu sözeler sizin personeliniz tarafından söylenmektedir.Bu sözlerle sektörü baltalamaktasınız.Bu zihniyetle sektörün ilerlemesinden söz etmenizi doğru bulmuyorum.
hüdaverdi ural 15 yıl önce
sevgili arkadaşım,başarılarının devamını içtenlikle temenni ediyorum.saygılarımla.hüdaverdi ural
hüdaverdi ural 15 yıl önce
geçen yıl ve bu yıl antalyayı tekstil mesleğimden dolayı ziyaret ettim.açıkçası fuar alanını ve diğer (ANFA) yerleri ziyaret ettim.ilgimi çektiği için boat ve denizcilik sektörü ile ilgili gözlemlerde bulundum.bence antalyada denizcilik ve boatcılık yerlerde sürünüyordu.yok mu bu sektörün sorumlusu ve kurtarıcısı?lütfen acilen gereken yapılmalı.presentasyon ve sorunlarla ilgili kimseyi suçlamıyorum ancak çok amatörce ve acemice çalışılıyor.saygılarımla.not,fuarcılık her yönüyle negatifti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Karikatürü Tümü