banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Bir şeyi unutmadık mı?

SABAH Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ; Somali'ye yardım çalışmalarını överken; orada esir tutulan vatandaşlarımızı hatırlattı. Sahi, ne oldu onları unuttuk mu?

GÜNCEL 17.08.2011, 00:51
Bir şeyi unutmadık mı?

SABAH Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ; Somali'ye yardım çalışmalarını överken; orada esir tutulan vatandaşlarımızı hatırlattı. Sahi, ne oldu onları unuttuk mu? 

İşte Yüksel Aytuğ'un 'Bir Şeyi Unutmadık Mı?' Başlıklı o yazısı:


Somali için Türk insanının gösterdiği duyarlılık ve özveri gerçekten de dünyaya örnek olacak cinsten. Devlet kurumlarının Afrika'da açlığa çare olmak için gösterdiği topyekün çaba da takdire değer.

Ama bir şeyi unutmadık mı? Somali'de korsanların eline düşen üç vatandaşımızı?

Balık hafızalı olduğumuz kesin de, bu kadarı fazla gibime geliyor. Yaklaşık bir yıl önce Somali'de korsanların eline geçen Türk gemisinde görevli üç vatandaşımız; Yakup Öztürk, Mustafa Arıcıoğlu ve Fuat Özçelik'in şu anda açlık çekip çekmediklerini bile bilmiyoruz.

Aylardır anneleri, kardeşleri onların sesine hasret. Hatta içlerinden birinin yola çıkarken anne karnında bıraktığı bebeği şimdi 6 aylık oldu.

Acaba diyorum, hazır Somali'ye odaklanmışken, biraz da onlar için kıpırdansak nasıl olur?


 

Yorumlar (5)
dursun kaya 9 yıl önce
bunu bence tv proğramlarında somaliye yardım kampanyası düzenleyen tv kanallarına hatırlatmak lazım belkim bir kampanyada bu arkadaşların kurtulması için yaparlar --
taner alihan 9 yıl önce
malum, somali korsanları 1990 lı yıllarda socotra adasında kümelenirken, 2000 li yıllardan bu yana kendi ülkelerinin kıyılarından saldırıyorlar gemilere hunharca.devlet falan yok ortada.eş şead denen radikal islamcı terör örgütüde de zaten olmayan devleti tanımıyor.o zaman sen ne iş yaparsın ey somali devleti.tabiiki çocukların masumların günahı yok ama, zaten sefil olan ülkende ne terörle mücadele edersin, nede kıtlık yıllardır olmasına rağmen halen 3-4-5 çocuk yapmaya devam eden cahıl halka birşeyler anlatamaz yaptıramazsın.nede olsa devleti yönetenler ferahtadır herzaman.

gelelim garip denizcilere, denizcilerimize, hoş bu konuda bizim devletimizde pek ortada görünmüyor. ama bu sabah tgrt haberde somali devlet başkanının ülkemize bizzat ülkemize ait ata uçağıyla geldiğinin haberini verdiler.iş yardımları-paraları almaya gelince ortaya cıktı zat ı muhterem devlet başkanı.belki bu fırsatla devlet buyuklerimiz esir denizcilerimiz için / dünya denizcileri için kendisinden artık devlet başkanı gibi insiyatif almasını onları kurtarmasını isterler.bu kadar yanlız bırakılmayı kimse hak etmez.

Denizci 9 yıl önce
Balik hafiza bile az kalir bizim millete... korsanlarin kaçırdığı mağdur ailelere yardım gerekli desek kimse elini cebine atmaz... yada bugüne kadar kaç kişi onlarla irtibata geçip yardim etti.. somalide açlık varmış. her yerde açlık sefalet ölüm var... kaçırdıkları gemilerden aldıkları fidyelerle doyursunlar halkı. ha yok fidyeleri başka devletler alıyorsa o da onların a.ptallığı. benim acıma duygusu yüksek balık hafızalı milletimde hemen yardıma koşar sağolsun... korsanların elinde bulunan meslektaşlarımızı düşünen 2-3 ses çıktı ancak. ateş düştüğü yeri yakar. toplanılan yardımların çoğunun aç insanlara ulaşacağı bile malum... uyuyan millet uyanmaz artık...
DENİZCİ MİLLET 9 yıl önce
SİZE SESLENİYORUM BURADAN,

KURTARIN,KURTARIN ESİR OLAN DENİZCİLERİMİZİ.TÜRK MİLLETİ OLARAK KARH OLUYORUZ.AİLELER FERYAT EDİYOR,BAŞ VURMADIKLARI YER KALMADI.SORUN GİTTİĞİNİZ ÜLKENİN BAŞBAKANINA,DERHAL NE EDİP EDİP,İSTEYİN İNSANLARMIZI.GÜCLÜ KUVVETLİ BAŞBAKANIM,KURTARIN ONLARI,NE EDİP EDİP ÇEKİP KOPARIP ALIN ONLARI UÇAĞA ALIP GETİRİN ÜLKEMİZE İNSANLARIMIZI.

MİLLET OLARAK SİZİ VEKİL ETTİK VE DEVLETİMİZİN BAŞINA BAŞBAKAN OLARAK ETTİK.NE EDİP EDİP ONLARI KURTARIN ALİN ONLARI NE OLUR.

AĞLAYAN,İNLEYEN,ANNE BABA,EŞLERİ,ÇOCUKLARI VE MİLLET OLARAK BİZE SÜPRİZ EDİP GETİRİN.İNŞALLAH ALIP ALIP GETİRMENİZİ BEKLİYORUZ.SAYGILARIMIZLA.
9 yıl önce
11 aydır aydır yoksun canım abim seni çok özledim...bizler burdan somali halkına dünyada liderlik yaparken insanlık görsünlerde abimi ve yanındaki 2 TÜRK ü bıraksınlar..dualarım hep seninle
11
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102