banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Batan Türk gemisi: 1 ceset bulundu

Yunanistan'ın batı kıyısı açıklarında 19 Mayıs'ta alabora olan Türk gemisi M/V Erol Senkaya'nın kayıp üç personelinden birinin cesedi bulundu.

GÜNCEL 26.05.2012, 01:00
Batan Türk gemisi: 1 ceset bulundu

Killini limanı ile Zakinthos adası arasında, yükündeki kayma nedeniyle battığı tahmin edilen geminin yardımcı kaptanının cesedi, yapılan arama kurtarma çalışmaları çerçevesinde özel dalgıçlar tarafından bulunarak sahil güvenlik botuyla Zakinthos'a götürüldü.

Geminin kaptanı daha önce ölü olarak bulunurken, iki personelin ise hala kayıp olduğu bildirildi.

Yarıya kadar batan gemi ise güvenlik nedeniyle özel bir botla Zakintos kıyılarından uzaklaştırılarak, 25 deniz mili güney batıya çekildi.

Dikili Limanı'na doğru 19 Mayıs'ta yola çıkan 2 bin 200 ton dökme zeytin küspesi yüklü, Türk personelli ve Türk bayraklı, "Erol Senkaya" adlı gemi alabora olmuş, geminin 10 personelinden 6'sı kurtarılmıştı.

Yorumlar (3)
can ferligil 9 yıl önce
Vatan topraklarından yüzlerce kilometre uzakta,ekmek davası için onurlu bir yaşam mücadelesi verirken,ecele yenik düşen meslekdaşlarımıza Allah'tan rahmet dilerim.Mekanları cennet olsun.
kudret akdoğan 9 yıl önce
MESLEKTAŞLARIMIZA ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNEDE SABIRLAR DİLERİM MEKANLARI CENNET OLSUN
RAMİLE MERVE İMAÇ 9 yıl önce
İLETİŞİM ,ÜLKELER ARASI BÜROKRASİ, SİGORTA ŞİRKETİNİN İLGİSİZLİĞİ, (TÜM KURTARMA ÇALIŞMALARININ GEÇ BAŞLAMASI) BOŞA GEÇEN 5 GÜN. 6.GÜN GEÇTİ KENDİ ÇABALARIMIZLA 1 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNİN BULUNDUĞUNU ÖĞRENDİK.SONRA YOK ÖYLE BİRŞEY DENİLDİ. 7.GÜN MEFTANIN BİZE AİT OLDUĞUNU ÖĞRENDİK.

NE ACI Kİ, CENAZEMİZİN ÇIKARILMASI BİLE BİZİ MUTLU ETTİ. YİNE BÜROKRASİYE TAKILDIK. SABIR VE HASRETLE BEKLİYORUZ. RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN.

5
parçalı bulutlu
banner102