Aşk Gemisi "Discovery" Sinop'ta

Geçmişin ünlü TV dizisi Aşk Gemisi'nin çekimlerinin yapıldığı 2 gemiden biri olan Discovery adlı yolcu gemisiyle Sinop'a gelen 660 turist, müze ve tarihi yerleri gezdi.

Aşk Gemisi

Aşk Gemisi Sinop'ta

Geçmişin ünlü TV dizisi Aşk Gemisi'nin çekimlerinin yapıldığı 2 gemiden biri olan Discovery adlı yolcu gemisiyle Sinop'a gelen 660 turist, müze ve tarihi yerleri gezdi.

Bermuda bandıralı Discovery adlı yolcu gemisiyle İstanbul'dan Sinop'a gelen turistler, Sinop Limanı'nda, Vali Yardımcısı Mustafa Özkaymak ve Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun tarafından karşılandı. Gemiye çıkan karşılama heyeti, gemi kaptanı John Brocklehurst'a plaket verdi.

Sinop Limanı'na demirleyen 185 metre uzunluğundaki gemideki İngiliz turistler, kentteki müze ve tarihi yerleri ziyaret etti, hediyelik eşya satın aldı.

Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, son yıllarda kruvaziyer turizminde ilgi odağı olan Sinop'un gelecek yıllarda bu potansiyelinden daha fazla yararlanacağını söyledi.

Son günlerde Sinop'a çok sayıda kruvaziyer gemisi geldiğini belirten Tosun, bunun turizm açısından önemli bir gelişme olduğunu kaydetti.

AŞK GEMİSİ

Sinop'a bir günlük ziyaret için gelen ve buradan Rusya'nın Sochi kentine gideceği öğrenilen Discovery adlı yolcu gemisinin, 1980'li yılların beğenilen dizisi ''Aşk Gemisi'nin çekimlerinin yapıldığı 2 gemiden biri olduğu bildirildi.

Daha önce Island Princess adıyla hizmet veren geminin, Pacific Princess adlı yolcu gemisi ile söz konusu dizinin çekimlerine ev sahipliği yaptığını belirten yetkililer, işletmeci şirketin değişmesi sonrasında geminin adının da Discovery olarak değiştirildiğini söylediler.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176