banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Alsancak Liman İhalesine Tek Teklif

Komisyon tek teklif geldiği için ihaleyi iptal edecek ya da teklif edilen miktarı yeterli bularak limanın işletme hakkını Kaya Holding'e verecek.

GÜNCEL 23.09.2012, 01:54
Alsancak Liman  İhalesine Tek Teklif

İzmir Alsancak Kruvaziyer Limanı'nın 46 yıllığına özelleştirilmesi ihalesinde tek teklifi Kaya Holding verdi. İhale sonrası yapılacak yatırımla şu an 2 büyük, bir küçük geminin yanaşabildiği liman, aynı anda 5 büyük gemiyi ağırlayabilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)'ye ait İzmir Alsancak Kruvaziyer Limanı'nın 46 yıllığına özelleştirilmesi ihalesini yapan Özelleştirme İdaresi Başkanlığına (Ö1B) tek teklif Kaya Holding'den geldi. Kaya Holding'in limanı işletmek için İzmirgaz'ın ortakları Kolin Grubu ile Türkerler Grubu ile konsorsiyum olarak birlikte hareket ettiği ifade edilirken, kimin teklif verdiği konusunda resmi açıklama yapılmadı.
 
ÖİB ihale sonucuyla ilgili açıklamayı pazartesi günü yapacak. Komisyon tek teklif geldiği için ihaleyi iptal edecek ya da teklif edilen miktarı yeterli bularak limanın işletme hakkını Kaya Holding'e verecek.

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102